Cz/SkNovinky

Jaro ve znamení LP reedic desek Šanov 1

Poprvé si do drážek gramofonové desky našla cestu kompilace raných písní teplických Šanov 1 s názvem Poslední svět. A aby toho nebylo málo, PHR Records právě spustil předobjednávky na LP verze desek Acid Mouse z roku 2002 a o dva roky mladší Stejný krysy jako kdysi.

CD a kazetová verze Poslední svět vyšla v roce 1997 a v podstatě sumarizuje první desetiletí existence kapely. Poslední svět vychází jako dvoualbum a je k mání u Véva Records/Still Born Records.

PHR Records pak právě spouští předobjednávky na LP verze desek Acid Mouse z roku 2002 a o dva roky mladší Stejný krysy jako kdysi. Obě desky reflektují Šanov 1 po návratu z několika leté klinické smrti a navíc i spolupráci s Moimirem Papalescu. Obě desky vyjdou v květnu a lze si je předobjednat již nyní Šanov 1 – Acid mouse + Stejný krysy jako kdysi (punkrock.cz)

ŠANOV 1 pochází z Teplic a dostal název podle místní vilové čtvrti, které se za první republiky říkalo Malá Paříž. K původní sestavě se po roce připojil Radovan Šantrůček, který je dodnes duší i motorem kapely. Jeho melodie, texty i vokál jsou pro ŠANOV 1 charakteristické. Svá obvinění chrlí na všechny strany, nikdo a nic nezůstane ušetřeno. Přes časté personální změny a přes všechny módní vlny drží ŠANOV 1 punkovou vlajku stále hrdě vztyčenou. A vzedmutá mladá vlna současné vzdorovité generace ji podporuje. Miluje její energii a razanci, důslednost a nesmiřitelnost.

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button