Cz/SkNovinky

Nové video pankáčů Zputnik je venku. Natočil ho F. A. Brabec

Pražská punková parta Zputnik pouští do světa nový videoklip ke skladbě Na severním pólu z alba Chaos zničí řád. Režisérské taktovky se chopil F. A. Brabec společně s druhým režisérem Davidem Rauchem.

Skladba Na severním pólu je díky svému pomalému tempu a temné, chladné náladě pro Zputnik netypická. To zaujalo F. A. Brabce, který hned oslovil dlouholetého kamaráda a producenta Davida Raucha a pustili se společně do natáčení. O výtvarnou část klipu se postarala Jaroslava Pecharová.

[youtube id=“uZGQoiy33Hg“ width=“620″ height=“360″]

Bubeník Martin „Rusák“ Kadnár o natáčení říká: „Jednou nám takhle zavolal kameraman a režisér F. A. Brabec s tím, že Zputnik je strašně inspirativní a navrhl, že nám úplně zadarmo natočí klip. A tak se i stalo. Vzájemná spolupráce nás nadchla, a tak jsme neváhali ani minutu, když se František znovu ozval s nabídkou na nové video. Do ničeho jsme mu ale během natáčení nekecali. Zaprvé nebyl důvod a zadruhé nám to stejně zakázal,“ dodává s úsměvem Martin.

„Scénář mě na začátku vyděsil. Bylo v něm nenápadně napsáno, že umělec musí trpět! Občas jsem skutečně trpěla. To když jsem v noci v zimě běhala v ovocném sadu bosa v lehkých šatech. Ale stálo to za to,“ říká zpěvačka Aneta.

Nejbližší koncert Zputniku proběhne 18. ledna 2020, kdy zahrají po boku E!E v pražském Music Clubu Jižák.

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button