Magazín

Když se hardcore muzikant a absolvent oboru kreativní psaní rozhodne dát vzpomínkám knižní podobu

Lewis Dimmick, kytarista newyorské HC kapely Our Gang, která byla součástí stejné scény jako třeba Gorilla Biscuits, nám na šedesáti šesti stranách předkládá útržky a příhody ze života uprostřed NY HC scény na pozadí autentického a syrového popisu dění okolo klubu CBGB´s.

lewis-dimmick-this-musicAutor nás provádí svým životem kolem muziky od prvního setkání s punkem díky poslechu desky The Great Rock´n´ Roll Swindle a dál prostřednictvím desek In God We Trust, Inc. (Dead Kennedys) a kompilace Rat Music for Rat People, díky které vznikla jeho fascinace kapelou Bad Brains. Následují vzpomínky na první poslech Black Sabbath, první koncert Iron Maiden nebo třeba výrobu DIY bundy s obrázkem ďábla z picture discu Venom.

V krátkých útržcích sledujeme cestu kapely Our Gang od pořízení si prvních nástrojů, skládání songů aniž by někdo z nich tušil, jak naladit kytaru, jejich první koncert, poslední koncert až po reunion v roce 2010. Nedílnou součástí knížky jsou vzpomínky na Sunday Matinees v CBGB´s, na koncerty Agnostic Front nebo třeba Straight Ahead, ale i zdejší bitky. Dozvíme se Dimmickovy dojmy z obalu desky Victim in Pain a z tetování Rogera Mireta stejně tak, jako jeho pocity ze setkání s Davem Insurgentem z Reagan Youth, krátce před jeho smrtí.

Kompozicí knížka připomíná HC punkovou desku, autor na čtenáře chrlí jednu krátkou příhodu za druhou, málokterá přesáhne dvě strany a celková „stopáž“ to jenom potvrzuje. Jediný rozdíl je, že tu chybí B-side, kde by člověk mohl v jízdě pokračovat dál.

Příběh nečekejte, jen si užívejte atmosféru, která stojí za to.

Knížka vyšla ve vydavatelství Wardance a obálku má na svědomí Sean Taggart, významný newyorský výtvarník, který stojí za obaly desek Agnostic Front (Cause for Alarm) nebo Crumbsuckers (Life of Dreams).

Související

Back to top button