NovinkyZahraniční

Období chaosu je tu! Hardcore sebranka Bloodclot odhaluje druhý song z alba

Je to už deset let, co američtí Bloodclot vypustili do světa své poslední album Burn Babylon Burn. Od té doby se toho hodně změnilo a s tím i sestava kapely. V roce 2017 jsou ale Bloodclot snad konečně v plné síle. Sešli se zde totiž bývalí členové některých zvučných jmen hudební scény. Basák a bubeník z Queens of the Stone Age nebo kytarista Todd Youth, který hrál ve Warzone a také Agnostic Front. Celou čtveřici doplňuje a vede nekompromisní vokál Johna „Bloodclota“ Josepha, který udělal největší díru do světa v Cro-Mags, asi nejvlivnější NYHC kapele vůbec.

Druhý song z připravované desky Up in Arms, která vyjde 14. července u Metal Blade Records, dostal název Kali. To je zkratka pro hinduistický pojem Kali Yuga, ten označuje dobu, ve které se podle hindů svět ponoří do chaosu a destrukce, dobu, která je prý na zemi právě nyní. Právě do toho ale vstupují Bloodclot, nevarují, nestěžují, povolávají do zbraně, to ostatně vidíme i v názvu alba.

Sám John říká: „Podívejte se kolem – lidé jsou naštvaní na zkorumpované vládnoucí vrstvy, které ničí planetu a pro výdělek zabíjí miliony lidí. Ale to, jak bychom měli odpovědět, je jasné. Zlost + znalosti, dohromady to jsou výsledky. Nestačí si jen stěžovat, chce to změnu.“

A i když je možné, že se hindové pletou, nelze netvrdit, že si právě teď neprocházíme jedním z chaotických období lidské historie.

[youtube id=“SD-sn-DENOI“ width=“620″ height=“360″]

Související

Back to top button