Cz/SkNovinky

Domácí Brighter Days streamují nový videoklip Feel Your Acts

Loňské album WALK, které pražští Brighter Days vydali po třech letech práce, patří bezesporu k nejlepším domácím deskám roku 2022. Kapela, která se pohybuje na pomezí indie-rocku, coru, post-rocku a ema, se nyní k originální desce vrací v novém videoklipu. Ten vznikl k písni Feel Your Acts.

Videoklip je inspirovaný filmařem Jonasem Mekasem a kapela k němu vydala následující statement:

Klip k songu Feel Your Acts ukazuje na boj s vnitřní temnotou. V klipu se pracuje s pozitivem a negativem. Záměrem bylo ukázat subjektivní pohled na světlé situace v hlavě – během sklíčenosti totálně převrácené. Každý záběr na světlo je tedy v negativu, protože i ve světlých chvílích se z určitého úhlu pohledu skrývá temnota.

Propojení skladby Feel Your Acts má vytvářet vnitřní dialog s depresí a exponovat hlavní problém a téma celé desky WALK – vyhledávání zdrojů nepříjemných myšlenek, jejich analýzu a snahu o jejich odstranění.

Každý song z alba se tedy ptá na to, jestli tohle je ta věc, která mi tak negativně ovlivňuje myšlení, a otázku zároveň dál rozvíjí. Na konci alba pak dochází k hudební i textové katarzi a myšlenka se uzavírá.

Back to top button