LPRecenze

Amigo The Devil – Everything Is Fine

Je to terapie. Tahle deska prostě je terapie. Je to zpověď, nezdravé otevření se světu a vypuštění všech těch nejtemnějších a nejniternějších myšlenek do světa. Myšlenek, které téměř každý z nás má, ale pohřbívá je co nejhlouběji, stydí se za ně a snaží se je ignorovat. Pokud se nevyžíváte v tom, aby vás ostatní litovali, tak vás to stojí ohromné úsilí, abyste takové myšlenky a pocity ukryli. Dnešní svět není pro slabochy. A pak přijde Amigo The Devil.

Deska Everything Is Fine mi změnila život. A teď to opravdu myslím doslova – tahle deska mě změnila, donutila mě si uvědomit spoustu věcí a o rok později od prvního poslechu jsem někým naprosto jiným, než jsem býval. Dívám se teď na sebe mnohem pragmatičtěji – před pár měsíci by tahle recenze vypadala absolutně jinak a byla by k nečtení. Jsem momentálně neskutečně rád, že jste toho ušetřeni.

[youtube id=“ZzjtLm0G49E“ width=“620″ height=“360″]

Kdo je Amigo The Devil? Danny Kiranos. Týpek s akustickou kytarou a bendžem, co má na ruce vykérovaný obal desky od Converge a dává to smysl. Prošel si hardcore punkovými kapelami, pak jen s akustikou zpíval o masových vrazích, což mu přineslo úzký, ale o to silnější okruh fanoušků a nakonec na sklonku roku 2018 nahrál svůj dlouhohrající debut Everything Is Fine. Vlastně se mi o nahrávce samotné nechce ani moc psát, protože věřím, že každý poslech je nepřenosný a člověk si tím musí projít sám a zjistit, jestli mu Amigo The Devil něco dá. Doufám, že dá.

Cocaine And Abel. Jak ironický název titulního songu. Každé slovo hltám a opakuju jako mantru. Píseň, která mě vyvedla z pekla ven, ale celou cestu mě nechala se pěkně trápit. Ve finále ale působí jako nejupřímnější objetí od dobrého kamaráda, který vás zná v dobrém i zlém. If I’m Crazy. Do masa otevřená vztahovka. Jen ty, já a moji démoni. You’re Perfect Too, dlouhodobě moje nejoblíbenější z alba. Hell And You, proboha, nemám slov. I Hope Your Huspand Dies. Název mluví sám za sebe, žádná romantika, ale čiré zoufalství. Hungover In Jonestown – pokud je život vtip, tak smrt je pointa. The Liars Club, ano, každý z nás tam někdy byl. Everyone Gets Left Behind, absolutně skrytý poklad celé desky. The Dreamer. Nevím, jestli zvládnu pokračovat. Stronger Than Dead

Tohle musíte procítit. Prožít. Protrpět. Umřít a vzkřísit. Amigo The Devil teď po vyprodaných halách na severoamerickém tour s Dropkick Murphys míří do pražského Café V lese. Jen ty, Amigo a pár dalších lidí. 23. únor. Přijď se znovuzrodit.

[youtube id=“MpP-H0PQWUw“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: Regime Records
Rok vydání: 2018

Tracklist

 1. Cocaine and Abel 3:56
 2. If I’m Crazy 4:10
 3. You’re Perfect Too 5:12
 4. Preacher Feature 3:53
 5. Hell and You 3:12
 6. I Hope Your Husband Dies 3:53
 7. Capture 1:07
 8. Hungover in Jonestown 3:23
 9. First Day of the End of My Life 2:40
 10. The Liars Club 3:02
 11. Everyone Gets Left Behind 3:03
 12. The Dreamer 4:02
 13. Release 0:15
 14. Edmund Temper 3:46
 15. Stronger Than Dead 3:27

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button