LPRecenze

Telesa Ohnepal – Unhollywood

Kladenští Telesa Ohnepal na sebe výrazně upozornili split albem s ThANX, vydaném v roce 2018. O dva roky později (a s novou tváří za mikrofonem) jsou zpět s novou deskou, tentokráte vylisovanou do deseti palců, což je můj oblíbený rozměr desky. Novou akvizicí na postu zpěváka není nikdo jiný než Kratos z P.S. a rané Kritické Situace.

Unhollywood bez velkých servítků a příkras nabízí desetinásobnou dávku divokých kompozic. Ty jsou, pokud tedy budeme mluvit o pojetí motivů, zvuku a soustředění se na rifovou stránku věci, v podstatě metal nebo ještě přesněji moderně nazvučený thrash metal.

Z každého úderu do nástrojů čiší herní suverenita a energie, přenesená do drážek desky. Hardcore punkovou substanci tu obstarává především nezaměnitelný Kratosův zpěv, občasný přímočarý refrén a udržování se v intencích kompozic se stopáží jedné až dvou minut. Z této mantry vybočuje pomalá a chmurami prostoupená skladba My, se silně civilizačně kritickou lyrikou. Sebedestruktivní směřování naší konzumní společnosti je výrazně nosným tématem nahrávky a je další ingrediencí, jež jí dodává silnější hardcore punkové vyznění.

Skladby jako Intergalaktická ostuda, Samosebou nebo Tichá pošta zní až překvapivě efektně. Celá deska je ale prakticky neustálý atak divokého, metalem a vztekem poháněného hardcore. Kratosův projev má své specifické kouzlo a dal Telasa Ohnepal do značné míry novou tvář, což je, spolu s obsahovou stránkou podstatné části skladeb, tou správnou dochucovací ingrediencí.

Pokud jste naladění na vizuálně hezky zpracovaný, metalem poháněný hardcore – Unhollywood je rozhodně zajímavá volba.

Label: Véva Records
Rok vydání: 2020
1. Jebůch
2. Cesta
3. Chrámy nenasytnosti
4. My
5. Intergalaktická ostuda
6. Samosebou
7. Spirála
8. Tichá pošta
9. Lži a nedůvěra
10. OSA

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button