LPRecenze

Link – Chapter IV

Ptačí variace na klasické Discharge logo vás uvítá při pohledu na obal alba Chapter IV od belgických Link. Kapely, která tak trochu v ústraní funguje a tvoří již slušnou řádku let, aniž by nějak zásadně vířila vody crustového podzemí.

Po pár kilech na úvod se kapela rozjíždí do temného a rychlého hardcore s dynamickým zvukem a spoustou melodických a náležitě epických vyhrávek. Kytary jsou metalově podladěné a dokonale dokreslují náladu zmaru, vycházející z nálady celé nahrávky. Link v podstatě zní, jako kdybyste vytvořili křížence pozdních Anti – Cimex s Amebix anebo (abych použil příměru pro mladší ročníky) jako variace na Tragedy v dobách, kdy hráli rychle, případně také na From Ashes Rise.

Úvodní Plague Bearer je skvělá a totéž vlastně platí i o následující pětici kompozic. Vlastně mi vůbec není jasné, proč Link nejsou ve své subžánrové škatulce mnohem provařenější veličinou. Vše tu sedí bezchybně na zadku a žene se neúprosně kupředu poháněno dischargeovskou rytmikou. Zpěv deklamuje fráze textu záhrobním mručením a nechává se přirozeně nést na kytarových linkách. Mým osobním hitem desky je třetí History Repeats s více než šestiminutovou stopáží, ale především s fůrou silných rifů a super temným epilogem.

Pokud budete unaveni omíláním provařených crustcore jmen, zkuste Link a garantuji, že nebudete zklamáni.

Info

Label: http://www.halvfabrikat.net/
Rok vydání: 2015

Tracklist

1. Plague Bearer
2. The Fallen One
3. Wasteland
4. From Now On
5. Entombed And Forgotten
6. History Repeats

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button