CDRecenze

Nekromantix – A Symphony Of Wolf Tones & Ghost Notes

Nad Kodaní se prohánějí obživlé chrliče, někdo zabil roztleskávačku, v pekle už není místo a v kalhotách se usadili netopýři. Moje generace měla nesvatou psycho trojici: Mad Sin, Tiger Army a Nekromantix. A právě novou nahrávku poslední jmenované kapely mám teď před sebou. Nebudu vás dlouho napínat, A Symphony Of Wolf Tones & Ghost Notes je nejlepší deskou Nekromantix od dob Return Of The Loving Dead.

[youtube id=“k–vKDcW_o0″ width=“620″ height=“360″]

Nekromantix jsou ve formě, což prozradil už první singl Glow In The Dark, který novou řadovku otevírá. Text o nevěře, která se provalí kvůli nehodě v laboratoři, je plný té největší nadsázky, která k psychobilly patří a která se bohužel často z do sebe zahleděného žánru vytrácí. Esenciální kousek NekroTopia, kterým deska pokračuje, určitě bude patřit i do koncertního setlistu. Chcete vidět celý sál, jak křičí: Nekro! Nekro! Nekromantix neexperimentují, svůj dřevní sound mají čitelný a perfektně vyvážený. Kapela, kterou často trápily změny v line-upu, má aktuálně osazenstvo, které perfektně šlape, muzika je účelná, back-vokály jemňoučké, songy zapamatovatelné. Marně hledám slabý zářez, převládají ty nadprůměrně dobré a k tomu pár vyložených pecek jako Cabin Fever, Were Coyotes Of Rose Hill a již vyřčená Glow In The Dark. Žánrová klišé v celé své nádheře, stokrát slyšená, ale stále kouzelná. Jasně, taky znám ten slogan, že jenom Meteors… jenže koho to ještě baví? I když A Symphony Of Wolf Tones & Ghost Notes není vyloženě pestrá deska, nakonec zjistíte, že to, co je na ní zajímavé úplně nejmíň, je ikonický kontrabas ve tvaru rakvičky.

[youtube id=“93_Tn6q5ObA“ width=“620″ height=“360″]

A najednou máme Nekromantix, kteří už byli trochu za zenitem, zpátky ve hře. Zatímco Mad Sin se potácí ve váhavém mezidobí a Tiger Army vydali uhlazenou desku V, která zní jak další sólovka Nicka 13 (což má taky něco do sebe), Nekromantix přišli s nadupaným albem, jaké téměř patnáct posledních let neměli. Tracklist udrželi na přijatelných jedenácti písničkách, což jednoduše znamená, že poslech nezačne nudit a výrazné refrény zas eliminují pocit, že posloucháte pořád jednu a tu samou skladbu.

Nekromantix zahrají 4. dubna 2017 ve smíchovském Futuru, desku pro recenzi věnovali dayafter.cz.

Info

Rok vydání: 2016
Label: Hellcat Records
Link: facebook.com/nekromantix

Tracklist

01. Glow In The Dark
02. NekroTopia
03. War Bats
04. Mind Mausoleum
05. Cry Yourself To Sleep
06. Cabin Fever
07. Creeping It Real
08. Resting Witch Face
09. Were Coyotes Of Rose Hill
10. No More Room In Hell
11. Ghost Babe

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button