CDRecenze

Brünner Todesmarsch – Demo 1

Od prvních tónů totální jízda. Základní plus jsou jednoduché čitelné riffy. Znáte dávné přísloví, že v jednoduchosti je síla? Máte to tu zaznamenaný a dere se to ven, sešitý s bezkonkurenčně nejlepšíma bicíma, jaký jsem za poslední léta v této prdeli východního bloku slyšel. Sakra bubeník tepe do nástroje s maximální silou, přesností a až nadlidskou rychlostí. Minimálně pro pankáče tohle platí. Představte si kováře, zde kove své nejlepší dílo a bez keců je to deviza, která ještě ne jednou dostane slovo. Vše je podtržené basovou linkou a završené ujetým zpěvem vynikajících textů.

Přeháním? V žádném případě, takhle dlouho mě nahrávka nějaký český kapely nerozsekala, je to totiž něco úplně jinýho než dechovka naroubovaná na podivně metalickej crust grind se zahuhlaným kanálním řevem. A aniž bych chtěl někoho urazit, borci prostě vědí, že hrají hardcore punk. Nasranou konfrontační hlukovou smršť, evokující spontánní až ujetou atmosféru, která mi bezesporu na mysl přivádí vynikající UK hardcore kapely kolem labelu Flat Earth a punkovější náladu finskýho (ale ne, tady nemohu být moc objektivní, viz níže) demoličního punku.

Textům rozumíte i přes přes maximální rychlost skladeb, (počítadlo nelže, časová linka oznamuje 7 minut 12 sekund na 6 válů), jsou nevšední, zároveň o tématech, který znáte a šijí jak dovnitř tak ven.

Finální Sunnuntai-ilta je převzatá skladba od legendy finského punku Tampere SS.  Skvělý výběr, který jsem ihned musel porovnávat s originálem. Brünner Todesmarsch samozřemě přidávájí na rychlosti, s „moderním“ zvukem se tak téhle skladbě dostává maximálních poct.

Přiznávám, nestihl jsem zatím ani jediný jejich koncert – práce , rodina, peníze… kometa… erupce slunce. Tady ale už neexistují jiné počty, než že 1+1=2. To čemu říkáme punk rock hardcore, je tady a progrese leží někde na periferii umírajícího dne. Pokud má někdo vrátit Brnu pomyslné zástavy prasopalového města, tihle borci s ne zrovna optimistickým názvem kapely jsou tím správným tělesem.

O demo si napište na mail: kiljusystem@seznam.cz, webstránky ve výstavbě, později tedy zkuste: brunner-todesmarsch.cz nebo mrkněte na bandzone, v příštích dnech si na jejich profilu budete moct poslechnout několik skladeb.

Info

Rok vydání: 2013

Label: DIY

Tracklist

01. K.O.M.F.O.R.T.
02. Zabíjí psy
03. Východní systém
04. Lidské zdroje
05. Vzdoruj
06. Sunnutai – ilta (Tampre SS)

Back to top button