NovinkyZahraniční

Zvířata z podzemky? Poslouchejte šílené skáčkové trio Too Many Zooz

Už dva dny v kuse mi tu hrají a stále jich nemám dost. Trojka pouličních muzikantů z newyorského metra s barytonovým saxofonem, trumpetou, bubnem a naprostou odhodlaností, to jsou Too Many Zooz.

Titulek je vlastně dost zavádějící, protože trio svůj rozmanitý instrumentální žánr označilo za „brass house“ (žesťový house), osobně bych to popsala jako směs ska a big bandu, jednoduše něco, co vás nenechá v klidu sedět. Pokud máte rádi dechové nástroje či jiné krásné sloní troubení, bude se vám líbit i tohle.

Skupina se dala dohromady v roce 2013 a pravidelně hrála a stále hraje v newyorské podzemce, brzy se stala velmi oblíbenou podívanou a začala se objevovat i na youtube. Paradoxně za jejich jedno z nejlepších vystoupení považuji nahrávku s pouze 2/3 kapely, kde chybí trumpetista, ale jejich saxofonista Leo P s originálním tanečním stylem vydá za dva.

[youtube id=“etecwUrpUcA“ width=“620″ height=“360″]

Avšak jejich zlomové video bylo publikováno již dříve. Too Many Zooz se stali internetovým hitem a skupina se rozhodla založit kickstarter k financování jejich debutového alba. A právě letos svého stanoveného cíle/částky dosáhli. Uvidíme, jakým směrem se budou ubírat dál a jak deska dopadne, snad bude stejně dobrá jako jejich live vystoupení.

[youtube id=“jMe6Y8GDVEI“ width=“620″ height=“360″]

Kate

If you think I'm loser who likes music too much you are definitely right.

Související

Back to top button