Cz/SkNovinky

Zputnik servíruje dávku serotoninu a dopaminu. V novém klipu si zahrál Milan Šteindler

Hormony štěstí občas chybí každému z nás, obzvlášť v období karantény a zavřených klubů. Pražská elektro-punková parta Zputnik se s jejich nedostatkem rozhodla vypořádat po svém a pustila se do tvorby nového videa ke skladbě „Serotonin dopamin“. Videoklip natočil režisér Jiří Trantina a zahrál si v něm i jeho kolega z divadla Sklep, herec a humorista Milan Šteindler.

Kalendář Zputniků je obvykle nabitý akcemi, svou dávku šťastných hormonů tak dostávají na koncertech ve velkém množství každý týden. Teď mají z ničeho nic na několik měsíců utrum. Nápad využít volného času k natočení klipu na sebe proto nenechal dlouho čekat a všem bylo také hned jasné, po jaké skladbě sáhnout – Serotonin dopamin.

Bubeník Martin „Rusák“ Kadnár a herec Milan Šteindler se sice už znají dlouho, s návrhem udělat něco společně ale přišel až režisér Jiří Trantina. Kamery, střihu a barevných korekcí se ujal Lukáš Recquiem /Kweek cz/, který dlouhodobě spolupracuje s Milanem Šteindlerem a Jiřím Trantinou pro divadlo Sklep.

[youtube id=“tZlhZmb9jRU“ width=“620″ height=“360″]

„I když se natáčel punkový klip v punkových podmínkách, bylo hezké pozorovat Milana, jak si s profesionální pokorou obléká odpadkový pytel s nápisem serotonin a s rejžou pečlivě vybírá brýle, které se k pytli nejvíc hodí. Lukáš s kamerou trpělivě přebíhal z jednoho místa na druhé a vždy jen s ledovým klidem řekl „mám to“ a měl,“  říká zpěvačka Aneta Práglová.

Natáčení komplikoval Covid. Vše proto proběhlo spontánně, rychle a samozřejmě s ochrannými pomůckami. Kouzlo klipu není jen v podivných kreacích všech zúčastněných a ve svižném tempu střihu, ale také v rychle se měnícím prostředí s grafitti, kterému se svým nezaměnitelně nakřáplým hlasem a vzhledem punkové divy kraluje zpěvačka Aneta.

„Věděli jsme, že klip dopadne skvěle, a tak jsme do ničeho nekecali. Režisér Jirka Anetu vždy jen postavil k nějaké zdi, u které ji naštěstí nechtěl zastřelit, ale jen natočit. Její úkol byl jednoduchý, a to jen se ksichtit a kroutit. Kdo zná Anetu, ví, že s tím problém nemá,“  říká Rusák.

Související

Back to top button