EPRecenze

Zlá Krev – Do It Yourself

Zlá Krev se po cca roce od vydání společného alba se Slováky Rozpor vrací s novou deskou, tentokrát v sedmipalcovém formátu, shodou okolností téměř ve stejné době jako jejich tehdejší sparing partneři.

Po intru se rozjíždí první z trojice obsažených skladeb, V životě jako v ringu; metalem poctivě načichlý kytarový motiv, drsňácky afektovaný zpěv, který vyzněním stojí někde mezi mručícími drsno skinheady a crustem, k tomu svižně šlapající tempo. Jako zjevení se ve skladbě vyloupne melodický refrén v angličtině, obsahující frázi pronesenou jakýmsi boxerem ze starých zábavnějších časů (vševědoucí internet napovídá, že to byl sám Muhammad Ali). Druhá píseň má vlastně ještě metalovější rozjezd než ta předešlá, aby se pro změnu proměnila v kvapem se ženoucí hardcore punk s tu a tam nějakým tím sborem a něčím mně neustále připomínající rychlé skladby z dnes již dávno zapomenutého dema místních Rat Race. Závěrečná a zároveň titulní skladba DIY je patrně nejvýraznější z celé trojice s výrazným rifem a chytlavě napsaným skandováním DIY. Skladba jinak staví na stejných tricích jako ta úvodní, kytarista thrash metalově drtí struny a zpěvák hrubiánský křičí.

Zlá Krev pokračuje v konceptu vytyčeném na předešlých nahrávkách, a pokud vás bavili na v úvodu zmíněném splitu s Rozpor, nebudete zklamáni.

Info

Label: bandzone.cz/zlakrev
Rok vydání: 2016

Tracklist

  1. Intro
  2. V životě jako v ringu
  3. Rychle a zběsile
  4. Do it yourself

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button