LPRecenze

Zerodent – Zerodent

Je pár vydavatelství, na jejichž tituly se pravidelně těším, a jedním z nich je Alien Snatch Records z Berlína. Nejnovějším titulem je první album Australanů Zerodent, které se právě točí na mém gramofonu.

Úvodní píseň Joy předestírá to, co posluchače čeká na celé desce. Bezprostřední jednoduchý rocknroll v duchu teenagerského DIY punku 70. let bez zbytečných příkras, jak zvukově tak i aranžově ohlodaný až na kost, aby dal vytanout na povrch tomu, co lze nazvat čiré písničkářství. Najdete tu odér australského punku i kouzlo amatérských podzemních punků z časů raných dnů stylu. Art punkové / new wave minimalistické divno-rify se občas potkávají s tak nějak street punkem načichlým, obhrouble hajzlíkovským zpěvem. Zvuk je garážově čistý a má v sobě totálně zkušebnový punc bezprostřední jednoduchosti, na nějž přesně sedí anglická zkratka lo-fi. Prvním a asi největším hitem na desce je pro mě třetí You, linoucí se v pomalejším tempu, následovaná několika songy ze závěru nahrávky, jmenovitě osmou, celkem slušně svižnou Lucky a dalším pomalým kouskem I Am Coming In, stavící na melodické lince evokující rané nahrávky Wire.

Hlavní devizou desky Zerodent je přirozenost, kluci, co si vzali nástroje, zalezli do zkušebny a bez složitých studiových a aranžérských hokusů-pokusů natočili to, jak hrají, tak jako tomu bylo za pradávných časů. Jen dnes máme místo 4-track kotoučáků laptopy od Apple.

Info

Label: alienstatch.com
Rok vydání: 2016

Tracklist

  1. Joy
  2. Pieces
  3. You
  4. Still Hanging On
  5. Reason
  6. Don’t Go Back
  7. Own And Only Friend
  8. Lucky
  9. I Am Coming In
  10. Seedy Achiever

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button