Magazín

Zemřel Wölli Rohde, bývalý bubeník Die Toten Hosen

Smutná zpráva přišla z německého Düsseldorfu, který je domovem Die Toten Hosen. Ve věku 66 let zemřel bývalý bubeník kapely Wolfgang Rohde. Wölli, jak zněla jeho přezdívka, hrál s Die Toten Hosen mezi lety 1986 – 1999 a natočil s nimi devět řadových alb, včetně zásadních desek Ein kleines bisschen Horrorschau, 125 Jahre die Toten Hosen: Auf dem Kreuzzug ins Glück a Never Mind the Hosen, Here’s Die Roten Rosen.

I po odchodu z Die Toten Hosen v roce 1999, kdy ho nahradil na postu bubeníka Vom Ritchie, zůstával v kontaktu s ostatními členy skupiny. Rohde zemřel 25. dubna na následky rakoviny ledvin v rodinném kruhu. Nebe už si buduje solidní line-up.

[youtube id=“_e5ZALIOe-s“ width=“620″ height=“360″]

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button