Magazín

Zemřel Leee Black Childers. Fotograf, který zachytil zrod punku

Necelý měsíc po smrti bubeníka The Stooges Scotta Ashetona přišla americká punková scéna o další legendární personu, v neděli 6. dubna zemřel Leee Black Childers, tour manažer, fotograf a přítel většiny muzikantů, kteří se v 60. a 70. letech pohybovali v New Yorku. Childers byl od konce března hospitalizován v nemocnici v Los Angeles. Žádné další detaily nejsou známy.

„Můj příběh je dost bizarní. Pracoval jsem anebo žil s Andy Warholem, Davidem Bowiem, Iggy Popem, Johnny Thundersem, Sidem Viciousem, Mott the Hoople, Levi & the Rockats, Jayne County, The Star Spangles. Byl jsem na turné po celém světě, dokonce mě v Rusku zatkla KGB,“ popsal ve zkratce svůj život na facebook profilu.

Leee Black Childers, rodák z Kentucky, byl jeden z hlavních fotografů dokumentujících zrod punku a jeho přesun z New Yorku do Londýna. V roce 2012 mu vyšla kniha Drag Queens, Rent Boys, Pick Pockets, Junkies, Rockstars and Punks obsahující fotografie Debbie Harry, Iggyho Popa či Sex Pistols, stejně jako snímky ze slavného studia The Factory Andyho Warhola.

[youtube id=“BYt-1q1Hwsc“ width=“620″ height=“360″]

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button