Pozvánky

Zasněná srpnová louka před Crossem: Madhouse Express konečně pokřtí desku

Celosvětová pandemie dopadla tvrdě na všemožná odvětví výroby či průmyslu, zasáhla do služeb a společenského života, ovlivnila naše životy. Tím více životy nás, kdo pracujeme v oblasti zasažené velmi bolestivě – v kultuře. Nenechali jsme se odradit jakoukoli nepřízní osudu v minulosti, nezlomí nás ani protivný virus. Mnoho kapel se místo koncertování zavřelo do studií a vyšla řada nových alb. Poté ale jako hudebníci narazíte na nepříjemný zádrhel. Vydat novou desku je super, ovšem bez křtu jako by radost i snaha byly sotva poloviční. Psychedeličtí mágové rock’n’rollu Madhouse Express poctivě a odhodlaně dohání, co zatím nestihli – v srpnu pokřtí nové, loni vydané album Surreal Meadow.

Jak jsme se před časem rozplývali v recenzi na desku Surreal Meadow, pražští Madhouse Express jsou v našich končinách jedním z velmi osvěžujících zjevení a důkazem, že na tuzemské scéně se čas od času objeví i projekty, přesahující maloměšťácký rozměr pivních agro-punků a názorově zmatených alkopankáčů. A že tyto kapely mají větší potenciál a hlavně mají co říci. „Madhousové“ umějí uhranout kombinací rock’n’rollu, psychedelického oparu nebo místy až stonerové riffáže. Je slyšet, že sami mají naposloucháno – a to je sakra důležité.

[youtube id=“tZcNoW88vjY“ width=“620″ height=“360″]

Abychom ovšem jen nebásnili, je na čase přejít k detailům avizovaného křtu. Ten proběhne 10. srpna před klubem Cross v pražských Holešovicích. Datum si zapište do diáře s barevným vykřičníkem. Surreální louka si žádá venkovní prostory, aby vás kapela mohla vzít na řádně pestrý a divoký trip. Ovšem hlavní účinkující na to nebudou sami – předskakovat jim budou začínající George Moon, naladění na garáž, soul, funky nebo blues, a o afterparty se postarají Voodoo Beats DJs se sety, složenými kupříkladu z garáže, surfu, rock’n’rollu, post-punku nebo stoneru.

Madhouse Express zahrají před Crossem prodloužený set, obsáhnuvší nejen tvorbu z nového alba, ale i ochutnávky z chystaného EP. Bonusem pak bude tombola, z níž bude možné získat vstupenky na festival Stone Smoker, podzimní koncert kapely v Praze nebo vinyly a merch.

Předprodej vstupenek na koncert před Crossem probíhá v síti goout.net.

Událost FB: https://fb.me/e/1tbzv79Ph

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button