Magazín

Zachraň kluby! Tahle koncertní místa prosí o podporu

Přemýšlíte o životě po karanténě? Co bude první místo, kam vyrazíte? Koncert? Máme to stejně. A moc si přejeme, aby tady všechny ty Sedmičky a Kabinety ještě byly, až se život začne zase vracet do normálu. A nemusíme zůstávat jenom u přání – pojďme tomu naproti! Množství klubů už vyhlásilo nejrůznější sbírky a tady je jejich přehled. 

Upozornění: V následujícím výčtu jsou pouze ty kluby, které lze nějakou formou podpořit online. Zapomněli jsme na nějaký klub? Rádi ho přidáme. Stačí se ozvat.

 


Barrák – Ostrava

Ostravský klub Barrák rozjel crowdfundingovou kampaň na portálu HitHit ještě před koronavirovou krizí. Ne vlastní vinou se dostal do existenčních problémů a hrozí mu zánik. V době psaní článku má vybranou polovinu z kýžené částky.

PODPOŘIT

Cross – Praha

Taky byste těžko spočítali, na kolik koncertů se vstupným zdarma jste do Crossu zavítali? Teď pro něj můžete na oplátku udělat dobrou věc vy. Holešovické útočiště můžete podpořit na serveru darujme.cz.

PODPOŘIT

Eternia – Praha

Benefici na provoz vyhlásil také smíchovský prostor Eternia. První říjnový víkend uspořádá koncert ke svým čtvrtým narozeninám, vstupenku s benefiční přirážkou si můžete na GoOut.net koupit už teď a pomoci tak Eternii k budoucímu přežití.

PODPOŘIT

Falcon – Klatovy

Nezapomínejme ani na menší kluby, pro ně může být současná situace fatální především. Klatovské kulturní centrum Falcon s průměrnou návštěvností 50 lidí to nemělo snadné ani před vyhlášením zákazu akcí. Pomocnou ruku mu můžete podat zakoupením „vstupenky podpory“ na jejich webu.

PODPOŘIT

Kabinet Múz – Brno

Několika způsoby teď můžete svou podporu vyslat také do brněnského Kabinetu Múz. Stačí na GoOut.net zakoupit dárkový poukaz na letošní sezónu (kterou si po zrušení zákazu akcí dle libosti proměníte za vstupenku), objednat si jídlo z tamní kuchyně (s sebou či přes Wolt) anebo si udělat radost nákupem desek v Kabinet Records.

PODPOŘIT

Klub 007 Strahov – Praha

Svatostánek na strahovském kopci oslavil v loňském roce 50 let existence. Pomoct fungovat mu i v dalších dekádách můžete zakoupením vstupenky na „koncert o ničem“ na GoOut.net. Posádka 007 také vyzývá příznivce lahvového piva, ti mohou klubu ulehčit od skladu plného zboží.

PODPOŘIT

Knak – Teplice

Podrž Knak, tak zní crowfundingová výzva, která má pomoci překonat nucenou stopku produkce hudebního klubu v Teplicích. Při psaní článku schází podniku necelé tři tisícovky do cílové částky vybírané na serveru HitHit. Ten navíc posílá část peněz společnosti Oxyprotect, která nakupuje lékařům přístroje a vybavení nezbytné pro léčbu COVID-19.

PODPOŘIT

Modrá Vopice – Praha

S kampaní na serveru HitHit přišla i Modrá Vopice. Vysočanský doupě na Spojovací je kult, jak zpívá Nežfaleš, funguje už přes 25 let a spousta z nás v něm zažila první koncerty.

PODPOŘIT

Melodka – Brno

Jste pro každou dobrost? Podpořte sbírku, kterou vyhlásila Melodka. Brněnský klub by měl v příštím roce oslavit 15 let existence. Pokud mu chcete ulehčit situaci, můžete tak udělat na donio.cz.

PODPOŘIT

Papírna – Plzeň

Dostal se vám pod kůži industriální prostor bývalé plzeňské papírny? Teď máte příležitost podržet ho trochu nad vodou. A s ním i další tři nezávislé kulturní instituce z plzeňského kraje, které spojily síly v projektu Žijem!.

PODPOŘIT

Punctum – Praha

Punctum je nezávislý pražský kolektiv, působící v žižkovském ateliéru, kam kromě koncertu můžete zajít třeba i na hodinu jógy. Provozují také stejnojmenné internetové rádio a minilabel Punctum Tapes. O support žádají na platformě patreon.com.

PODPOŘIT

Rock Café – Praha

Ruku na srdce, Národku bez Rock Café si asi dovede představit málokdo. Ani pro ně není současná situace příznivá, podpořit je můžete na GoOut, a to virtuálním stoupnutím k baru a předobjednáním piva. Vyzvednout si ho zájemci budou moct po znovuotevření klubu.

PODPOŘIT

Underdogs‘ – Praha

Ano, Eternia tady už jednou byla – pokud snad patříte k těm, kterým se to pořád plete, Underdogs‘ je prostor v suterénu. I ten přišel o veškerý zdroj příjmů a bude rád za každé pomocné kliknutí na patreonu.com.

PODPOŘIT

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button