Pozvánky

Z Kalifornie míří do Prahy The Generators, vezou s sebou novou desku

The Generators z Los Angeles vydávají nové album Earn Your Stripes u Randale Records a přijíždí na své třinácté evropské turné. Skupinu založil zpěvák Doug “Dagger“ Kane v roce 1997 po rozpadu kultovních Schleprock.

[youtube id=“k4_5etbKZR8″ width=“620″ height=“360″]

Schleprock koncertovali od půlky 80. let a stihli projet USA s několika zásadními kapelami jako Green Day, The Specials, Sublime, Face To Face nebo NOFX. Kariéru ukončili těsně před zpopularizováním punk rocku v podání The Offspring a dalších kapel vycházejících na Epitaph Records. The Generators se ale vydali opačným směrem a zabarikádovali se v zákopech první a druhé vlny britského punk rocku respektive oi!punku reprezentovaném The Clash, The Damned, Buzzcocks a rozhodně Angelic Upstarts. Když k tomu všemu přidali nutnou inspiraci v dalších jihokalifornských kapelách jako Bad Religion a Social Distortion, výsledný zvuk byl na světě a The Generators se ho po zuby drží dodnes.

Ve středu 16. března se představí v holešovickém klubu Cross ve společnosti Bombs From Heaven z Brna. Koncert pořádá Topper Harley Booking Agency.

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button