OnlineRecenze

Worldhood – Nerd Love

Tak pražská parta Worldhood už to má za sebou. Spolu s vydáním dlouhohrajícího debutu oznámila i prozatímní pauzu navždy, což je ohromná škoda. Pět let existence, skvělé koncerty a skvělé nahrávky; na druhou stranu se kapela nikdy nikam netlačila a prakticky nikdy nemohla oslovit masovější publikum. Jejich album Nerd Love je tedy albem labutím. Paradoxně by možná tohle mohl být ten průlom, na který Worldhood čekali a zlomový moment, od kterého se jim energie bude jen a jen vracet. Jenže Worldhood jsou minulostí.

On ten nerd-punk, jako fiktivní škatulka, není úplnou ironií, obzvláště tedy po textové stránce. Je to v podání Worldhood chytrá, až podivínská a asociální verze devadesátkového amerického punkrocku. Není hitová, natož našláplá, ale je příjemná a především zábavná. Už od první I Knew Prufrock Before Frank Turner Made Him Famous je plná sarkasmu a nadhledu, který je tak často chybějícím elementem punkových kapel. Střední tempo Worldhood sluší, stejně jako Kejmyho vokál a výslovnost. V Random Nights vyniká Krlešova basa, Bad News (For The Dreamers) by zas klidně mohla být v repertoáru Just For Being, a to nejen kvůli hostujícímu Stoláčovi. Pokud bych měl jmenovat dva nejlepší songy z Nerd Love, je to 4:48 AM a především Dance Now, Dennis Lyxzén! Tahle taneční pecka je nakažlivá, zapamatovatelná, ale bohužel poměrně rychle omrzí. Do paměti se vryjí i Survive ≠ Live s Banánem za mikrofonem a motivační Start With Yourself.

[youtube id=“3PgfYj16QAQ“ width=“620″ height=“360″]

Kdybych měl hrát v ordinaci psychiatra asociační hru, na slovo „Worldhood“ bych reagoval slovem „milé“. Nerd Love je rozhodně povedeným rozloučením s pódii. Je plné zajímavých momentů, hostujících muzikantů a na tuzemskou scénu nadprůměrných (anglických) textů. Rozhodnutí kapely, dát Nerd Love ke stažení zdarma v nekomprimované podobě, je chvályhodné a možná nastartuje kult skupiny, která získala nejvíc fanoušků po svém rozpadu. Deska se nahrávala víc než rok, což je dáno stále více dostupnější technikou, která má ale svou odvrácenou tvář. Myslím si, že „domácí“ nahrávání zabíjí kapely a jednou z jeho dalších obětí jsou i Worldhood.

Info

Label: DIY
Link: worldhood.cz
Rok vydání: 2015

Tracklist

01. I Knew Prufrock Before Frank Turner Made Him Famous
02. Random Nights
03. Bad News (For the Dreamers)
04. Start With Yourself
05. In a Yellow Wood
06. Survive ≠ Live
07. Dance Now, Dennis Lyxzén!
08. Simple Words
09. 4:48 AM
10. Happily Ever After
11. Shipwrecked
12. Never Happened

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button