LPRecenze

Woodboot – Crime Time

Jestli je něco soundtrack k nezřízenému násilí, hudbou motivující k držení hlavy cizího člověka za vlasy, a ke zvířecímu řevu, zatímco s tou hlavou mlátíš o zem, jsou to Woodboot. Zločinecká tlupa z Brisbane, třetího největšího města Austrálie, se na svém debutovém dlouhohrajícím albu Crime Time hrdě hlásí k odkazu bývalé trestanecké kolonie.

Drzé, špinavé, primitivní a přímočaré punkové ódy na život za hranicí zákona. Výpověď o životě na planetě vězňů. Woodboot vysílají k nebi prosby jako „I want to die tonight,“ neboť vidí sebevraždu jako jedno z nejúčinnějších řešení světových i osobních problémů. Vyhrožují, že tě shodí pod kola jedoucího auta, rozmašlují ti ksicht na sračku, a nejsou ničím jiným, než smrdutým pytlem odpadků rozházeným uprostřed chodníku.

Nemají nic společného s příjemně zkouřenou vlnou v současnosti populárního australského garážového popíku, přesto sebou pod vrstvou krví nasáklé syrovosti a frackovitosti škube zbitý a znásilněný pop, neboť popěvky jako Trash Dump nebo „spiked bat, never really liked that,“ a vůbec refrény snad všech z desítky povětšinou ani ne dvouminutových skladeb, se zabodávají pod kůži jako ostří zrezivělé kudly.

Oldskůlový punk v leccčems navazující na krajany The Victims, vzdáleně připomínající zapomenutou kazetu kanadských Time Copz nebo prskající sound starých Reatards, s notnou dávkou odrzlosti vlastní třeba kalifornským Stitches, ale přesto sví, jedineční a na první poslech rozpoznatelní.

Jestli jsi dostal kopačky, někdo tě podrazil, strávils odpoledně ve frontě na poště, nebo tě prostě jenom štve celej svět, Woodboot se ti strefí do nálady, a dost možná tě nakopnou k tomu, abys rozbil nějakou výlohu, zapálil popelnici nebo udělal jinou blbost. Proč ne.

Tracklist

  1. Nerd Holocaust
  2. Trash Dump
  3. Prison Planet
  4. Gut You
  5. I´m Gonna Push You In Front of a Car
  6. Murder Quadrant
  7. Spiked Bat
  8. Million Dollar Car
  9. Suicide Solution
  10. Smash Your Face

Johnny Násilník

Jsem král panku, nikdo není víc pank než já. Napsal jsem dvě knížky, jedna se jmenovala Pank a druhá jinak, protože Pank se jmenovala už ta první.

Související

Back to top button