CDRecenze

Wednesday 13 – Calling All Corpses

Wednesday 13 je zpátky a ve formě, ve které dával dohromady geniální album Fang Bang. Upřímně řečeno, jeho poslední deska Skeletons nebyla nic moc a k novince Calling All Corpses jsem přistupoval hodně s nedůvěrou. Ale Wednesday 13 si vzal to nejlepší z Adamsovy rodiny i Ramones a opět oslňuje perfektními texty, ve kterých staví hororová klišé do nových kontextů, i chytlavou hudbou. Tak, jako v roce 2006 u Fang Bang, navozuje mile zvrácenou náladu a všechny děsuplné nástrahy zvládá s nadhledem a elegancí.

Desku otevře intro s názvem Blood Fades To Black a tak jako každé intro, i tohle je absolutně zbytečné. Jenže pak se ozvou kytary s jednoduchým riffem, a hymna Společnosti přátel žehu s refrénem I Wanna Be Cremated je na světě. Jestli má někdo talent na slogany, tak je to právě Wednesday 13. To samé platí i pro následující Ghoul Of My Dreams. Wednesday nijak netlačí na pilu, songy jednou volným tempem, přesto však s dech beroucí energií. Morbidní love song One Knife Stand, kterým deska pokračuje, nabízí pekelně dobrou vyhrávku a opět parádní slovní hříčky. U titulní Calling All Corpses nám trošku zhoustne atmosféra, Wednesday 13 svým charakteristickým chraplákem volá všechny mrtvoly a nabízí jim pití krve, ale dost už bylo vážnosti a jdeme v dalším songu volit Miss Morgue. Opět hodně povedená písnička, kterou ale ještě přebíjí následující Silver Bullets. Vlkodlakova zpověď v podání Wednesdaye je nejlepším songem na albu. Rouhačská Bad At Being Human patří k těm tvrdším trackům na albu, ale i tak s laťkou nasazenou hodně vysoko. Následující London After Midnight je pak parádní song pro všechny, co chtěj pít a dělat bordel, ale nějak to neukočírujou. Pominu nudnější Candle For The Devil, i optimistickou We All Die a dostáváme se ke skvělé pecce Something Wicked This Way Comes. Písnička s vychytaným textem, který prozradí, že Wednesday 13 má radši Godzillu než King-Konga a že když slyší hey-ho, tak křičí let’s go (jako my všichni ostatní). No a verš Alice Cooper and G.I Joe, taught me everything I need to know” mě dostal nejvíc ze všeho.

Pak už jen zbytek Blood Fades To Black a hurá do postele. Ale bacha, aby pod ní tiše nečekal Jason Vorhees…

Tracklist

01. Blood Fades To Black
02. I Wanna Be Cremated
03. Ghoul Of My Dreams
04. One Knife Stand
05. Calling All Corpses
06. Miss Morgue
07. Silver Bullets
08. Bad At Being Human
09. London After Midnight
10. Candle For The Devil
11. We All Die
12. Something Wicked This Way Comes
13. Blood Fades To Black (Reprise)

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button