Reporty

Vzpomínka na žhavé zakončení klubové sezony. DZ Deathrays a Thrashsurf v Praze

„Vzpomínka na uplynulou klubovou sezonu, část druhá“. V druhé, závěrečné části vzpomínání na klubovou sezonu 18/19 se podíváme na jeden koncert, utopený v potu. Horký červen, začátek týdne… Nic z toho nám nezabránilo vyrazit do Café V lese na show po necelém roce se navrátivších miláčků z daleké Austrálie, thrash-popových a dance-punkových DZ Deathrays. S vervou jim sekundovali znojemští thrash-punkoví Thrashsurf.

Ohlédnutím za letošní show DZ Deathrays si zároveň připomínáme výročí jejich loňské návštěvy stejného místa ve Vršovicích. A je jedno, jestli bylo brzké nebo pozdní léto, atmosféra byla při obou příležitostech rozevlátá a kouzelná. Podobné tváře, spousta známých a přátel, Krymská nikdy nebyla lepším místem na surfování. Před večerkou naproti podniku potkáváme Sida z Thrashsurf, ten je před koncertem poněkud na trní: „Mám z toho šulina jak patentku, jak jsem nervózní!“ Žádné strachy, bude večírek. Thrashsurf ho zahajují více než důstojně, během chvíle se klub rozehřívá přívalem čerstvého thrash punku s neodolatelným puncem old school energie. Svižný set, zapamatovatelné songy a celkový dojem, kořeněný špetkou skromného humoru. Pokud by snad kapela na okamžik zaváhala či znejistěla, vděčné publikum ji nenechalo na holičkách.

Možná nebylo Café V lese až natolik narvané po strop, jako loni v srpnu, ale stejně jsme se s partou lidí na okraji společnosti cítili blaženě. DZ Deathrays jsou nepochybně jedním z těch obdivuhodných úkazů, přinášejících závan neskutečně pozitivní energie a upřímného pohodářství na každém koncertě. Hned v úvodu koncertu jsme začali řádit jako urvaní ze řetězu, loňský stagediving nabral letošní obrátky a běhalo se pro jistotu z publika na pódium ze strany, pořád dokola. Krom všech posluchačsky vděčných fláků a hitovek zabloudili DZD i do temných vod úplně rané tvorby a oprášili několik „vykopávkových“ skladeb. Vzájemné nadšení kapela-fanoušci se nejen opakovalo, ale ještě utvrdilo. Pečetí tohoto svazku se stala ochutnávka nejčerstvější tvorby a slib nového alba. Také máte muzikální oblíbence, na jejichž návrat nebo vlastní výlet na jejich show se začínáte těšit už s posledním utichajícím tónem právě končícího koncertu?

Foto: Rick Clifford Rcstills

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button