Cz/SkNovinky

Vychází UR. Split album Drom a Tengri pokřtí v Kabinetu Múz

Pod mystickým jménem UR se ukrývá split album, které propojuje liberecké Drom a pražské Tengri. UR v pěti skladbách spojuje dva originální přístupy k atmosferické kytarové hudbě. Jeden post-metalový a jeden spíše post-rockový.

Splitko UR vyšlo u labelu MetalGate a obě kapely jej společně pokřtí v brněnském Kabinetu Múz, a to v pátek 12. června. Zatímco pro Tengri bude brněnský křest premiérou, Drom mají s křtěním alba na půdě Kabinetu dobré zkušenosti. Loni zde totiž úspěšně vyslali do světa svou dlouhohrající desku Tady bůh není!

„Měli jsme připravené skladby pro split, přičemž jsme chtěli oslovit spřízněnou kapelu, se kterou se známe a lidsky a hudebně si rozumíme. Drom jsou kamarádi, odehráli jsme spolu řadu koncertů. Ten první se uskutečnil už před devíti lety. Pojí nás také bývalý kytarista Drom Rodrigo, který dnes hraje s námi. Klukům jsme nastínili, o čem by společné album mělo být, a souhlasili!“ uvádí ke splitku Martin z Tengri. Zdá se také, že vznik desky nebyl úplně prvoplánovým nápadem. „S Tengri se známe prakticky od prvopočátků kapely. O split albu se bavíme celých deset let. Konečně tím splatíme starý dluh,“ doplnil za Drom kytarista a zpěvák Charlie.

Autorem cover artu je Ma Rie Fišerová. Celou desku si můžete poslechnou na bandcampu.

Související

Back to top button