Cz/SkNovinky

Vychází unikátní picture disková reedice alba Je ti to málo od The Fialky

Zásadní deska v novodobé historii The Fialky nyní vychází v reedici u PHR records jako vinyl picture disk. Již čtyři roky vyprodaná vinyl verze alba si z pohledu kapely i vydavatele novou verzi plně zaslouží.

V roce 2016 po vydání několika EP a výběrovky se už pět let čekalo na následovníka tehdy poslední řadové desky Kapitán77 z roku 2011. Až proces přípravy čtvrté řadové desky spustily dvě předělávky – skladby Feeling a především zásadní Pod tlakem. Obě pak doplňují deset nově vzniklých písniček v čele s dnes už jasnými stálicemi koncertního playlistu Fialek, jako Poslední Gang nebo Kérky od Terky. Album pak vychází na Vánoce 2017 pod názvem Je ti to málo.

Změnou oproti původní tvorbě je také přispění Radka z Nežfaleš, který je na desce spoluautorem textů. Ty již nepsal, jako do té doby, sám Kečup, ale podle jeho nápadů, texty rozvinuli a dotvořili spolu během takzvaných „večerů červeného vína“. Druhou zásadní věcí pak byl původní nevídaný obal, který kreslil Ondra Suchochleb a dotvářel Robert Harvánek. Kromě parádního vyobrazení Sida a Nancy byla na přední straně obalu unikátní performance přední strany, takže se daly měnit Sidovy oči.

Současné vydání ale rozhodně za původním nezaostává a picture LP s unikátním novým zpracováním potisku B strany a plnohodnotným obalem je u tuzemských poměrů něco ne zrovna často vídaného. Pro PHR rec. je to tak druhá deska, když nepočítáme sedmipalec Anti-Nowhere League z roku 2011, které vyšla ve zpracování picture LP, po loňské reedici prvotiny od E!E.

Neméně důležitou součástí vydání původní desky je šest videoklipů z dílny Roberta Harvánka, které kromě kladných dobových recenzí zajistily desce pozornost a úspěch.

Nenechte si The Fialky ujít na letních festivalech jako Mighty Sounds nebo Punkáči děťom.

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button