LPRecenze

Von Gam – 1 Gen Punk

Punková archeologie mě baví. Ta skandinávská pak zvlášť a na každý titul se značkou Re-Ken, archeologické sub značky Ken Rock, se náležitě těším. Nejinak tomu bylo v případě alba, kolektujícím nahrávky Von Gam, teenagerské punk kapely z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let.

Svůj jediný sedmi palec vydali roku 1980 a titulní píseň z něj Hasse Parasit, je naprosto odzbrojující pubescentní provinční punk, se všemi superlativy, které mě mohou napadnout. S energií, amaterismem, chytlavým refrénem vybízejícím ke společnému skandování i skvělou kytarovou melodií. Dvě minuty naprosté esence mladického autentického punku v jeho původní formě, která nebude nikdy překonána. B strana singlu má srovnatelnou energii, jen hitový potenciál je na o něco nižším levelu.

Následuje přehlídka skladeb, které do dnes neměly s gramofonovou deskou tu čest a nahraných mezi roky 1980 až 1983, pocházejících z kazety vydané roku 81, o rok starší dosud nepublikované nahrávky a pár dobových živáků. Tak jako mnozí z jejich vrstevníků, Von Gam záhy vstřebávají i odlišné vlivy a tak v jejich živelném rocknrollu můžete zaslechnout občasné odkazy na tehdejší 2tone, okořeněné o puberťáckou bezprostřednost švédských punkáčů.

Deska tak skvěle navazuje na EP vydané před pěti lety dalším archivářským vydavatelstvím Slyngel Records.

[youtube id=“uvjh3Ya3b8Q“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: Ken Rock
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Hasse Parasit
2. Mode
3. Fredag
4. Popoffer
5. 1500 Liv
6. Bakkihallen (Version)
7. Bakkihallen
8. NRP
9. Baktankar
10. Rarariareggae
11. Hasse Parasit

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button