Reporty

Videoreport: pankáči zachraňovali skatepark v Litoměřicích

Pod poměrně vetchým stanem hrají The OXX, a je to divočina jako vždycky. Kotel vře a příboj lidských těl naráží na hradbu odposlechů, a posléze zvukaře, který vyděšeně přidržuje aparaturu a vzápětí apeluje na kapelu, aby přestala hrát. To se ale nestane, a tak se mělničtí chuligáni stávají soundtrackem k potyčkám publika s „ochrankou“, do toho se někdo válí na zemi v trenkách…

Srpnový Save Skate, benefiční akce na záchranu rozpadajícího se skateparku v Litoměřicích, byla real punk. Skejtový a bikerský contest v prostředí romantického Střeleckého ostrova uprostřed Labe, k tomu zahráli kromě OXX také Shadow of Television, Cirguz, místní Švindl a berlínské garážové holky The Mokkers. Odpolední program proložilo jednočlenné loutkové divadlo Vozichet, hlouček sedících pankáčů a skejťáků pozorujících loutky pobíhající po Hvězdě smrti, byl nezapomenutelným výjevem.

Na skatepark se nakonec vybralo přes osm tisíc korun a snad se blíží jeho rekonstrukce. Na to, jak to během poslední prázdninové, navíc úplňkové, soboty vypadalo, se můžete podívat na videoreportu Filipa Obermajera.

[youtube id=“Y-HjDaepkF4″ width=“620″ height=“360″]

Johnny Násilník

Jsem král panku, nikdo není víc pank než já. Napsal jsem dvě knížky, jedna se jmenovala Pank a druhá jinak, protože Pank se jmenovala už ta první.

Související

Back to top button