Rozhovory

Victor Sauvage (Lion’s Law, Bromure…): Paříž se mění k lepšímu

Victor Sauvage, mimo jiné zpěvák francouzských Lion’s Law, rozhodně není týpek, co by se flákal. Hraje v několika kapelách, organizuje koncerty a je aktivní v rámci crew SHARP Paris. O jeho nabitým programu svědčí i to, že k rozhovoru jsem ho zastihnul zrovna ve chvíli, kdy přiletěl domů z víkendovýho hraní s kapelou Rixe na řeckým punkovým festivalu. Povídali jsme si o všem možným a v neposlední řadě i o koncertě kapel Bromure, Squelette a Green Småtroll, plánovaným na 2. března v Klubu FAMU.

ENGLISH VERSION

Victor Sauvage (Lion’s Law, Bromure…): Paris is changing for good

Victor Sauvage – among other things a vocalist for Lion’s Law – is anything but a lazy person. He plays in several bands, organizes shows and is also active in Sharp Paris crew. I caught him for an interview right when he just came back from playing a punk rock festival in Greece with Rixe. We talked about a lot of stuff and most importantly about a show of Bromure (another one of Victor’s bands) and Squelette, which is gonna take place March 2nd in Klub FAMU in Prague.

So first of all – Tell me about your bands cause you’ve been in several from what I figured.

Yeah i’m actually playing in 6 punk & Oi! Bands:

Lion’s Law

Rixe

Faction S

Bromure

Atlantes

Maraboots

Oh, alright! All active?

Yeah obviously some more than others because i unfortunately have just one self, haha.

But is it safe to say that Lion’s Law is your main interest right now?

It is! Rixe was also touring a lot but we slowed down and Lion’s Law is more active than ever and will keep on as we just recorded a new album!

When will that be out?

The new album „The Pain, The Blood and The Sword“ is gonna be out in April 2020 on HFMN and Pirates Press.

The title’s pretty epic!

Epic streetpunk – that’s what it is, haha!

But now you’re coming to Prague as a member of Bromure and also with Squelette, how would you describe both?

Both bands bring back the spirit and sound of french 80’s Oi! in different ways. Squelette is raw and agressive, Bromure brings melancholy with the saxophone, a really peculiar Sound, proper to French Oi! These are the two top young bands of Oi! in France and the combination is perfect. That’s why this month the bands release a split 7″ that will be available on every show of the Euro Tour and of course – in Praha!

Apart from your bands obviously, is there a strong scene in France/Paris? Any other young bands you would recommend?

Paris is boiling right now, we have a really active scene compared to before. I can easily list around 20 active Oi! bands in the city. I’ll strongly recommend you to listen to CRAN. They just released a 7″ on „Une Vie Pour Rien“, melancholic Oi! With female vocals, insanely good!

Paris is actually one of the places that racists all over Europe like to point out as „the problem one“ when it comes to the immigrant crisis. Is there really more racial tension nowadays?

We obviously have a massive immigration compared to the other european countries but I won’t say that there’s a real racial tension here. The migrant crisis is a real drama and it’s not well handled by the government, lots of people sleeping on the street with nothing.

You’re also active in SHARP Paris movement.

Both bands are involved in SHARP Paris which is right now the last and therefore dominant crew of skinheads in Paris. We use to have lots of fights with different crews but since a few years ago it’s way calmer so that’s why we have so many bands appearing now. That’s a change for good!

That sounds really positive! Now back to the bands for my last question – the Bromure/Squelette show is gonna take place in Klub FAMU, new venue but with a lot of known faces.  What are your memories of playing in Prague in general?

Man i have only good memories of playing Prague! From our first Time in Prague with Maraboots playing 007 something like 8 years ago to our last show with Lion’s Law and Bad Co. Project last year which was booked by Adela and she’s also booking this Bromure/Squelette show so we’re looking forward. Also I’m really excited about Klub FAMU because many people told me it was great. Can’t wait for the show!

Na úvod mi řekni něco o všech svých kapelách, protože co jsem tak pochopil, nemáš rozhodně jenom jednu.

Haha, to rozhodně ne. Momentálně hraju v šesti punk/Oi! kapelách:

Lion’s Law

Rixe

Faction S

Bromure

Atlantes

a Maraboots

A všechny tyhle kapely jsou momentálně aktivní?

Jo, víceméně jo, některý samozřejmě víc a některý míň, protože bohužel já jsem jenom jeden, haha.

A dalo by se říct, že Lion’s Law jsou tvoje priorita – aspoň co se koncertování týče?

Určitě. S Lion’s Law hrajeme nejvíc. S Rixe jsme taky byli celkem často na tour, ale taky toho teď trochu ubylo, zčásti i proto, že Lion’s Law jsou teď aktivnější než kdy dřív a neplánujem se zastavit, koneckonců jsme právě natočili novou desku.

No paráda! Kdy to bude venku?

Nová deska se bude jmenovat The Pain, The Blood and The Sword a vyjde v dubnu 2020 na HFMN a Pirates Press.

Ten název je teda slušně epickej.

Taky to bude pořádně epickej streetpunk!

Do Prahy teď ale přijedeš s kapelou Bromure a s váma jedou ještě Squelette. Jak bys popsal obě kapely?

Obě dvě kapely dost těžej ze zvuku francouzskýho Oi! z 80. let. Každá jiným způsobem. Squelette jsou syrový a agresivní, Bromure tíhnou víc k melancholii, možná i díky saxofonu. Obě kapely maj hodně specifickej zvuk, je to každopádně momentální špička mladýho francouzskýho Oi! a kombinace obou je prostě super. I proto teď vychází split 7″ Bromure a Squelette, kterej samozřejmě bude k dostání na celým evropským tour včetně Prahy.

Abych se přiznal, dřív jsem znal kapel z Francie celkem dost, ale zhruba po roce 2004 už prakticky o vaší scéně nevím nic. Jak to vypadá s dnešní scénou v Paříži?

V Paříži to momentálně vyloženě vře! Scéna je tu teď hodně silná, je tu spousta fakt skvělejch mladejch kapel. Mohl bych z fleku vyjmenovat třeba 20 super kapel z Paříže. Ale jeden příklad za všechny – CRAN. Ty si určitě poslechni. Zrovna vydali sedmipalec u vydavatelství Une Vie Pour Rien, jedná se o melancholickej Oi! s ženským zpěvem a jsou šíleně dobrý.

Tak to jsem rád, že to v Paříži žije. Na druhou stranu Francii (spolu třeba se Švédskem) dost často používaj jako argument různý rasisti a nacionalisti, když se ozývaj proti imigrantům. Je něco pravdy na tom, že je u vás situace poslední dobou napjatější?

My máme samozřejmě ve Francii historicky s imigrací spoustu zkušeností a je to logicky hodně komplikovaný téma, rozhodně ale nemůžu říct, že bychom u nás pociťovali nějaký zvýšený rasový nebo náboženský napětí. Skutečný drama imigrantský krize je to, jak se k celý věci staví vláda. Spousta lidí fakt nemá co jíst a končí na ulici a tam začíná ten skutečnej problém.

V souvislosti s tím jsem se tě chtěl zeptat na tvoje působení v SHARP Paris.

Obě kapely, se kterejma k vám přijedem, jsou aktivní v SHARP Paris, což je momentálně dominantní a v podstatě jediná pořádná skinheadská crew v Paříži. Dřív to tu bejvalo celkem ostrý, bojovali jsme se spoustou různejch náckovskejch bojůvek, ale za poslední roky se situace hodně zlepšila a město je od nich prakticky vyčištěný. I proto se teď naší scéně tak daří a objevuje se spousta mladejch kapel, nový muziky a tak. Takže Paříž se určitě mění k lepšímu!

To zní rozhodně pozitivně. No a na závěr se vrátím zase ke kapelám – koncert Bromure a Squelette proběhne v Klubu FAMU, což je nový místo, ale se spoustou známejch ksichtů. Jak celkově vzpomínáš na hraní v Praze?

Na pražský koncerty mám popravdě jenom ty nejlepší vzpomínky! Poprvé jsem u vás hrál tuším před 8 lety s Maraboots na Sedmičce a naposled loni s Lion’s Law spolu s Bad Co. – což byl koncert, kterej pořádala Adéla, na jejíž akci budem hrát i teď, a fakt se na to moc těšíme! Spousta lidí po celý Evropě mi teď navíc říká o Klubu FAMU, že je to vážně skvělý místo, takže jsem dost zvědavej a nemůžem se dočkat koncertu!


Bromure /Oi! FR// Squelette /Oi! FR// Green Småtroll /2tone PR
2. 3. 2020 – Klub FAMU
Fb event

Související

Back to top button