NovinkyZahraniční

Velký návrat punkového kabaretu. Podívejte se na reunion show Dresden Dolls

Psal se rok 2004, když Roadrunner Records převydali pár měsíců starý eponymní debut The Dresden Dolls, který vyšel původně v malém nákladu na vlastním labelu 8 Ft. Records. Punkový kabaret, hraný na bicí a piano, se tak dostal do světa a chaotická hymna Girl Anachronism nebo perverzní vyznání Coin Operated Boy se zapsalo do srdcí tisíců fanoušků. O dva roky později přišlo album Yes, Virginia, pak úspěšná sólová dráha Amandy Palmer (která jako úplně první pochopila možnosti crowdfundingu v hudbě) a pauza The Dresden Dolls.

Ani Brian Viglione nelenil: přidal se k Violent Femmes, nahrával s Nine Inch Nails, založil Scarlet Sails, přesto nezapomněl na punkové kořeny. S Morning Glory nahrál vynikající album War Psalms, spolupracoval s The World/Inferno Friendship Society, v roce 2013 dal dohromady kapelu X-ReSpects, aby odehráli benefiční show jako tribute X-Ray Spex po smrti zpěvačky Poly Styrene.

O The Dresden Dolls pár let nepadlo ani slovo. Jenže na konci srpna uspořádali The Dresden Dolls reunion show na Coney Island, největší vlastní koncert v historii kapely. Záznam celého vystoupení si můžete pustit zde, najdete na něm největší hity kapely, stejně jako covery písniček od Black Sabbath, Rage Against The Machine a Beastie Boys. A nikdo nevěří, že jedním koncertem to končí.

[youtube id=“sO5APfKnR50″ width=“620″ height=“360″]

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com
Back to top button