EPRecenze

Vacuum – Fixated

Ve spojení s Marcem Palumbem z The Gaggers a No Front Teeth Records si znovu a znovu kladu otázku, na kolika projektech je schopen participovat jeden člověk, aniž by začal cítit vyhoření a udržel si kreativní svěžest. Právě Vacuum jsou dalším z jeho punkových, několika akordových, potomků.

Dvoupísňová deska vyšla v režii Wanda Records a titulní píseň kombinuje Marcův nezaměnitelně spratkovský afektovaný zpěv spolu s repetitivním pojetím skladby, která v sobě má výrazný odkaz syrového death rocku i britského post punku a demonstrativně znepokojivou atmosféru. Tu umocňuje hromada ech a lehce „strašidelně“ působících efektů a drobných vyhrávek, jako uloupených z nějaké hororové grotesky.

Obdobné atributy využívá i na druhé straně obsažená Wrapped In Plastic, je o poznání rytmicky přímočařejší, ale i ona má v sobě něco z death rockového ducha se strašidelnými doprovodnými zpěvy. Zde je asi největší posun od ostatních Marcových projektů, Vacuum evokují něco z psychedelických podtónů death rockových nahrávek a ve spojení s jeho naprosto nezaměnitelným kňučením dává singlu zcela svojské vyznění.

Kdesi na internetu na mě ve spojení s nahrávkou vyskočila příměra, že Vacuum zní jako Sex Pistols na LSD, a ono to vlastně celkem přesně sedí, jen bych to upřesnil na – Vacuum zní jako Sex Pistols na LSD při Halloweenské party, po projekci brakových hororů z padesátých let.

Label: Wanda Records
Rok vydání: 2020
Playlist:
1. Fixated
2. Wrapped In Plastic

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button