LPRecenze

V/A – Turist I Tillvaron Vol.8

Máme tu již osmé pokračování kompilační série Turist I Tillvaron, což je za časový úsek, po který vychází, vskutku úctyhodné číslo. Ovšem ještě o poznání úctyhodnější je 135 na ní dosud odprezentovaných kapel. To víc než výstižně dokládá rozsáhlost současné švédské hudební scény. Dík Turist I Tillvaron jsem objevil škálu nových jmen, stejně jako okusil pěkných pár exkluzivních songů od souborů již relativně etablovaných.

Osmička má formát jeden a půl alba s obsáhlým bookletem a především se špalírem zajímavých, v převážné většině nových jmen, prezentujících žhavou současnost tamního punku. Z těch známějších jmen tu najdete Urban Savage a jejich street punkové Oi!, Idiot Ikon ze Stockholmu a nebo hardcore punk z Malmö, Knaegt, uzavírající celou desku. Pak je tu ovšem přehršel pro mě ve své podstatě více méně nových jmen a značná část z nich stojí za to, abych si je zapsal za uši. To ostatně platí už o úvodních Motvilja, impozantně rozjíždějících desku skvělým klasickým hardcore punkem skandinávského střihu. A pak následuje nonstop jízda až do konce desky. Více špinavým rockenrollem šmrncnutí druzí Vet Hut. Benmjöl, produkující vysokooktanový švédský d-takt hardcore. Svižný ženský punk Matriarkatet, pro mě jeden z objevů desky.

A tak by člověk mohl pokračovat, kapelu za kapelou. Nicméně zmíním jen další ze svých osobních favoritů. Naprosto skvělým refrénem mě odrovnali navrátivší se veteráni z Malmö Stry & Stripparna, s blues i rockabilly načichlou písní, po jejímž poslechu je mi jasné, že je čas vyhledat vše, co mohla kapela kdy vydat. Své do sebe má i street punk v podání Nya Given, totálně melodický punk Senap či Lat Dom Hata Oss skvěle oživující ducha klasického místního hardcore punku půle 80. let. Druhou stranu uzavírají Sista Dansen se skvělým melancholickým punkem a Stick Och Brinn servírují parádní středně tempový punk s výraznou basou a refrénem.

Již osmá obsáhlá sonda do současného švédského punku a toho, co je v něm aktuální, s fůrou zajímavých nových jmen. Číslo devět je již v přípravě, tak je nač se těšit.

Info

Label: sirling.blogspot.cz
Rok vydání: 2015

Tracklist

 1. Motvilja – Maktens Rida
 2. Motvilja – Aktion
 3. Vet Hut – Översittarjävlar
 4. Benmjöl – Sanningen Kvävs
 5. Matriarkatet – Mäns
 6. Urban Savage – Stomp It Out
 7. Ilandsproblem – Scorn Of Life
 8. Stry & Stripparna – Kickar
 9. Svin – Fredag Hela Veckan
 10. Svin – Stockholm HC
 11. Hellre Vargen – Snabbare
 12. Hellre Vargen – Folköl I Mill Blod
 13. Nya Given – Jantelagen
 14. Senap – Nuets Fangar
 15. Lat Dom Hata Oss – Upp Igen
 16. Min Mammas Klimax – Jag Ser Igenom Era Lögner
 17. Sista Dansen – Tovigt Har
 18. Trots – Nervous Wreck
 19. Trots – Political Depression
 20. Idiot Ikon – Fuck Off And Die
 21. Drap – Min Förlorade Värld
 22. Slomarp – Fooled By The System
 23. Slomarp – Damned By The Systém
 24. Stick Och Brinn – Livet Pa En Pinne
 25. The Judas Bunch – Hey Bartender!
 26. Knaegt – Snuthat Gar I Arv

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button