CDRecenze

V/A – Soundtrack der Strasse

Německý label KB Records má ve své stáji v celku dost kapel, a proto nedávno vydal kompilačku s jednoduchým názvem Soundtrack der Strasse, který nejlíp vyjádří, o co se jedná.

Mojí nejoblíbenější kompilací byla a je On The Streets, která  vyšla v roce 1997 u We Bite Records, kterou jsem měl na kazetě a na CD ji bohužel už nějaký ten rok sháním. Od té doby jsem neslyšel lepší. A ani Soundtrack der Strasse z trůnu nesundá mou královnu kompilací.

Na CD najdete 16 německých kapel a 18 většinou německy zpívaných songů. Po dvou písních mají Soifass a KrawallBruder. Většinou jsou na kompilačce známé německé kapely Combat 77, Suspekt, KrawallBruder, Subculture Squad + Olaf (Springtoifel) a další. Většina kapel hraje Oi! a nebo streetpunk a rozepisovat se o všech jednotlivě nemá vůbec smysl. Z těch 16 jsem našel jen pár kapel, který mě nějakým způsobem zaujaly. Všechny ostatní kapely znějí bohužel skoro stejně, ale věřím, že každý si najde toho svého favorita.

K CD samozřejmě dostanete i booklet, který je dle mého velice dobře zpracovaný a u každý kapely je text k jejich písni, kterou najdete na CD.  Navíc tu máte kontakt na kapelu (pokud byste chtěli, aby vystoupila na vašem narozeninovém večírku) a co dalšího vyšlo od této kapely u KB Records. Tohle je docela zajímavý nápad a nemusíte dlouze googlovat, co jim ještě kde vyšlo.

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)
Back to top button