LPRecenze

V/A – Music For Maniacs

Vydavatelství Wanda Records dospělo k jubilejnímu padesátému počinu a tou je vskutku podařená kompilace s příznačným názvem Music For Maniacs. V kresleném obalu se ukrývá vínově červený vinyl, zubatý jako pilový kotouč do cirkulárky a prezentující dvanáctku exkluzivních písní od kapel vydavatelsky spjatých s touhle firmičkou. Pokud se alespoň trochu orientujete v evropských punkových vodách, můžete tušit, co za hudební mix zde čekat. Ten se pohybuje v rozpětí mezi spratkovským punkem a power popem.

Celou desku rozjíždějí i u nás celkem známí zlí pánové The Shoemakers s chytlavou punkově hajzlíkovskou We’re An Illusion, která je labutí písní za existencí kapely, za níž se již zavřela voda. Následují jihokalifornští synovci The Stitches, Dime Runner s další spratkovskou vypalovačkou v duchu klasické LA punk scény. Veterán Kevin K předvádí svůj klasický Thundersem nasmrádlý rocknroll. Skladba od Prima Donna pro změnu zní, jako by ji napsal někdo z Anti Nowhere League, na poměry této kalifornské kapely nezvykle punkově přímočará záležitost. Navíc je nazpívaná ve španělštině, což je sexy, haha. The Nazi Dogs s Karstenovým charakteristickým zpěvem nabízí jednu ze svých nej skladeb. Totéž platí i o londýnských Los Pepes, jejichž píseň je parádní power popový hit a funguje jako dobré natěšovadlo na březnové pražské vystoupení kapely. První stranu uzavírají Möped s v němčině zpívaným songem v duchu klasických kapel z jejich rodné země. The  Ricky C Quartet zní, jako by utekli přímo z londýnského Roxy v roce 77 z koncertu se Slaughter and The Dogs a The Saints. The Not Amused ukazují power popem načichlý punk na berlínský způsob. Baretta Love překvapí rychlým songem, jakoby pocházejícím z nějaké mid west hardcore punk nahrávky vzniklé v půli osmdesátých let, ovšem s jejich charakteristicky melodickým zpěvem. Oproti samostatné desce velké překvapení. A blížíme se do finále, to obstarávají berlínští Erotic Devices s odzbrojující bubblegum punkovou skladbou v duchu jejich výtečného loňského alba a úplně na závěr tu jsou 2nd District s jednou ze svých nejlepších skladeb od časů prvního alba a s podmanivou dávkou melancholie.

Jako downloadový bonus pak dostanete ještě dvanáctku dalších písní ze starších titulů vydavatelství jako třeba Purgen, Radio Dead Ones, Distemper nebo Skeptic Eleptic a dalších. Jubilejní deska jak se patří a k tomu selekce písní je vážně skvělá i ve srovnání s aktuálními samostatnými deskami jednotlivých interpretů.

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2013

Tracklist

 1. The Shoemakers – We’re An Illusion
 2. Dime Runner – Secret Lover
 3. Kevin K Band – Dry Drunk
 4. Prima Donna – Autosuficiencia
 5. The Nazi Dogs – What Will You Do
 6. Los Pepes – Stuck On Yesterday
 7. Möped – Soweit Das Auge Reicht
 8. The Ricky C Quartet – Bully Bill Bad
 9. The Not Amused – Little War
 10. Baretta Love – Hammer Smashed Face
 11. Erotic Devices – Your Eyes Are Too Close Together
 12. 2nd District – Out Of Sight, Out Of Mind

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button