LPRecenze

V/A – D-Sides

Kompilace, kterou pánové z Modern Action Records měli v přípravě pěkných pár sezón, a termín, jejíhož vydání se posouval znovu a znovu, konečně spatřila světlo světa ve své vinylové podobě. Již téměř neuvěřitelné se stalo skutečností.

[youtube id=“y_j7PMnLjyg“ width=“620″ height=“360″]

Deska se rozjíždí v pravdě fenomenálně, nepublikovanou písní od Modern Action. Svižná punková skladba, která se nevešla na jejich album, ale ani v nejmenším za zbytkem tvorby nezaostávající. Pecka číslo dva následuje v podobě rychlé nepublikované písně od The Briefs I’m Being Watched. Ta se pro změnu nevešla na jejich album Steal Your Heart a hlavní vokál v ní obstarává basák Kicks. Amoebas, jedni z objevů vydavatelství, servírují píseň ze svého raného dema, ve které se snoubí melodika se syrovým, naprosto neučesaným garážovým zvukem. Smogtown přináší první ze zde obsažených sond do poměrně hluboké historie. Je rok 1995 a jsme v době před vydáním jejich prvního singlu. Punkový rocknroll v duchu klasických jihokalifornských kapel, žánrový návrat, který devadesátá léta potřebovala jako sůl. The Bodies přináší skladbu z nerealizovaného alba a stejně jako jejich ostatní tvorba píseň staví na konceptu svižného jihokalifornského punku s chytlavým refrénem. Stranu uzavírá další z mých oblíbených záležitostí, Sharp Objects, o kterých lze zjednodušeně poreferovat jako o srážce The BriefsModern Action, ostatně tou jsou i v personálním složení.

[youtube id=“6Ib5qs_mr6g“ width=“620″ height=“360″]

B stranu rozjíždějí The Stitches ve své nejranější podobě. Rok 1993 a zkušebnová nahrávka, komprimující do sebe spratkovitost s garážovostí. Evropu zastupují Modern Pets s původní demo verzí skladby Snippets. Ruleta Rusa se představují se syrovou demo verzí svého prvního singlu La Ley, kalifornský chicano punk v tom nejlepším slova smyslu. Nedocenění Complaints předvádějí svůj potenciál s písní I Wanna Be Bored. Cadavers, to je další cesta více než dvě desetiletí do minulosti. Kapela, ze které posléze vznikli The Bodies a ještě později Modern Action, předvádí parádní melodický punk. Celou desku uzavírají britští Botox Rats, kombinující sleazy rocknrollové kytary s ukňučeným, hajzlíkovským zpěvem.

Co dodat. Jako každý z titulů Modern Action Records naprostá pecka a navíc jedna z nej kompilací posledních sezón.

Info

Label: modernactionrecords.com
Rok vydání: 2015

Tracklist

 1. Modern Action – All Ripped Up
 2. The Briefs – I’m Being Watched
 3. Amoebas – Ain’t About Her
 4. Smogtown –My Only Mistake
 5. The Bodies – Weekend Nites
 6. Sharp Objects – Misspent Youth
 7. The Stitches – Wet Dreams
 8. Modern Pets – Snippets
 9. Ruleta Rusa – La Ley
 10. Complaints – Wanna Be Bored
 11. The Cadavers – Never Called
 12. Botox Rats – Loose Lips

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button