Reporty

Foto/report: Mystic Sk8 Cup 2017 s The Devil Wears Prada a Madball

Když se před několika měsíci objevil line-up letošního ročníku Mystic Sk8 Cupu, bylo jasné, že se tenhle tradiční mezinárodní skejtový závod dostal zase o level výš. Letos přivezl jména jako Madball, The Devil Wears Prada nebo Delinquent Habits, a my byli u toho.

Páteční rave rozbouřilo u pódia americké tornádo jménem The Devil Wears Prada, při jejichž show začala několika lidem téct krev z uší. Na metalcorových akcích prostě nic neobvyklého. O sobotní párty se postarala rapová parta Delinquent Habits z LA a nešlo přehlédnout, že drtivá většina návštěvníků Mystic Sk8 Cupu si přišla na své.

Co zajímalo nás a očividně i stovky dalších lidí, kteří si koupili lístek pouze na nedělní večer, byli NYHC králové Madball. O jejich warm-up se postarali pražští lokálové Konfront s kvalitním setem a výborným zvukem. Pak už se ale pod stage otevřelo peklo: circle pity, stagedivingy a bordel všeho druhu se nekontrolovaně rozjížděl a při pohledu na celý ten dav muselo být kapele jasné, že poslední zastávka jejich tour bude stát za to. Jak ale zmínil sám zpěvák, Freddy Cricien, kapely byly jen vedlejší součástí celého skate cupu. Nešlo o ně, šlo v první řadě o skaters, ale přesto lidi z koncertu Madball odcházeli jak po třídenním skákání na rampách.

Kdo jste zaváhal a chcete si nálož od Madball užít naživo, příležitost budete mít na letošním ročníku festivalu Brutal Assault.

A ještě jedna zajímavost na konec: po areálu se pohyboval vysoký, hubený chlápek s účesem jako Slash. Byl to Dan Lilker, basák z Anthrax, S.O.D., Nuclear Assault atd.

Pro další info o ročníku 2018 sledujte fb event. Teď koukněte na fotky od Radka Holeše a uvidíme se na Štvanici zase za rok!

Související

Back to top button