Reporty

Foto/report: Garážoví psychedelici Thee Oh Sees se prohnali Futurem

„Pražským Futurem se minulý týden prohnal uragán Dwyer, který vznikl na pobřeží tichého oceánu v San Franciscu. Mé tričko se po této živelné pohromě stále nenašlo.“

Projekt Thee Oh Sees vznikl jako takový ventil kytarové lo-fi tvořivosti zpěváka a kytaristy Johna Dwyera před více než deseti lety a postupně se vyvinul v kapelu, kde prim hraje průhledná, ovšem nepřeslechnutelná kytara a zefektovaný zpěv frontmana, což podtrhávají dva skvěle synchronizovaní bubeníci a basa.

Jako předkapela vystoupili pražští The Maggie´s Marshmallows, kteří ze začátku bavili moc, ovšem postupně začínala převládat nedočkavost na blížící se konec dní, kdy Thee Oh Sees ještě nehráli v Čechách.

Na koncertě zazněly jak písně z posledních dvou alb, tak i staré věci. Atmosféra v kotli byla neuvěřitelná, srovnatelná s místem hluboko pod hladinou termálního jezera kdesi v horách. Konečně se pak, po vytleskaném přídavku I Come From The Mountain, nahoře nadechnout vlažného vzduchu s vědomím, že nic lepšího se v pražském klubu zase dlouho neodehraje. Tohle byl jeden z nejeuforičtějších zážitků vůbec.

Rozloučení kapely „thenk jů very mač, sí jů nekst jír“ dává tušit, že jsme je v ČR neviděli naposledy a vyprodaný klub a skvělé ohlasy fanoušků zase naději, že u nás uvidíme víc a víc z dnes již skoro legend kalifornské garagové scény začátku  tohoto tisíciletí.

Můžeme jen poděkovat pořadatelům z River Promotions za odvahu pozvat takovouto kapelu, skvěle vybraný klub, který nebyl ani velký ani malý, i když nakonec vyprodaný, což je jedině dobře! A hlavně za skvělý večer, který s koncertem rozhodně neskončil.

Jedna fotka za tisíc slov a jedno video za tisíc fotek. Přinášíme vám obojí, ale vězte, že ani jedno nevydá za jeden koncertní zážitek.

[youtube id=“wM-UHbUX8hQ“ width=“620″ height=“360″]

Související

Back to top button