Reporty

V Kabinetu se po roce rozvířil mosh pit. Díky Hopes, Krang, Hever a Dead Stone

Je to nejspíš už víc než rok, co měl brněnský Kabinet Múz takhle spadeno na posluchače hardcore punku. A dneska má v zásobníku hned čtyři náboje. Koncert Dead Stone, Hever, Krang a Hopes je příslibem, že sálem Kabinetu znovu zahýří mosh pit. Příslibem, který se podaří splnit hned v prvních minutách úvodního setu.

Večírek otevírají nováčci scény, budějovičtí Dead Stone. Rozhodně ale nehrají jen pro pár nedočkavců – pod podiem na ně už čeká slušný počet posluchačů, a několik rozcvičených mosherů navíc. Deadstouni hýří energií, a to i přesto, že se od svého prvního koncertu na přelomu jara a léta v podstatě nezastavili. Kapela představuje svoje debutové EP i další skladby. A jak nahrávka Broken Backbone, tak i živé vystoupení plné řevu naservírovaného na rychlých riffech slibuje další kvalitní jméno na pestré jihočeské hardcorové scéně.

Druzí Hever jsou pro Brno v podstatě domácí kapelou. I jejich tvrdému hardcoru, který je plný kreativní práce s kytarovými riffy, se z publika dostává náležité odezvy. Vizuálně nápadití Hever své skladby servírují nekompromisně a s přirozenou lehkostí. S o to větší silou pak ale dopadají na hlavy posluchačů, kterých se v sále plném kouře pohupuje stále více.

S dalšími Krang přichází na podium dobrá nálada. Je skvělé slyšet, že tahle punk-rocková stálice neztratila ani v uplynulých měsících plných negativity svůj osobitý smysl pro humor, a stále si dokáže udělat srandu nejen ze světa kolem, ale i ze sebe sama. A když se k několik perfektním fórům a narážkám přihodí s grácií odehraný set naplněný známými tracky i těmi nejlepšími novinkami z loňské desky, je o zábavu ihned postaráno. Krang se navíc z pódia vyloženě nechce. A to ani poté, co už je ruce a obličeje vykukující z backstage několikrát popohánějí za plátno.

Závěr večera patří Hopes, se kterými dneska na basu zaskakuje Čáda z Dead Stone. Ten se své role ujímá s jistotou, a provází Hopes energií nabitou půlhodinkou, na kterou už jsme od téhle liberecko-pražské sestavy zvyklí. Stejně jako je set Hopes už nějaký ten měsíc konstantní, je konstantní i energie, která se téhle kapele z publika v podobě mosh pitů a řvaných refrénů vrací. Láča Kabinetu mimořečí oznamuje, že kapela chystá na zimu novou nahrávku o tří skladbách, tak uvidíme, jak nové songy v posluchačstvu téhle hvězdičky domácí hc scény zarezonují.

Související

Back to top button