EPRecenze

V/A – Schmeichel Kabinet 666 – Latino & Czech Compilation

Mám rád kompilace a v dnešní době je tak trochu postrádám, takže už tento aspekt tohoto sedmipalcového kousku vinylu kvituji s povděkem. Místní navztekaný hardcore punk se tu prezentuje tváří v tvář jeho latinskoamerické podobě.

Stranu Czech startují žižkovští Ginnungagap s jejich divokým, hardcore punkem evokujícím evropský a především finský raw hardcore osmdesátých let. Následující Kunta Kinte předvádějí zgrindovaný hardcore s obligátním duálním konceptem zpěvů ječák a mručák. Mečem naplocho jsou splašený hardcore s rozeřvaným ženským zpěvem. Tečka a vrchol strany obstarávají vodňanské Svině!, předvádějící vážně skvělý klasický středoevropský hardcore punk, zahraný bez kompromisu, navíc s refrénem, jaký by stálo za to tesat do kamene, protože i já doufám že: „Jednou přijde den, kdy nebudou viset fotky sviní, jen…“

A co na to Latinská Amerika? Agrotóxico se svým šlapajícím hardcore punkem jsou jednoznačně nejlepším kouskem celé desky. Naprosto klasický brazilský hardcore se vším všudy, tak jak ho mám rád již od osmdesátých let. Číslem dva jsou Gerk z Argentiny, kteří předvádí uječený fast core se skřetovským zpěvem. Celou desku uzavírají Test svým potemnickým grindem, který, ač nejsem fanouškem subžánru, mě příjemně překvapil temně démonickou až black metalovou atmosférou.

Obdivuji ty, kdo se i dnes pustí s entuziasmem do podobných DIY projektů, které dát do kupy není právě snadné, a už jen to je plus bod. Tahle kompilace stojí za to už jen pro skvělé skladby od Agrotoxico a Svině!.

Info

Label:
Rok vydání: 2017

Tracklist

1. Ginnungagap – Podívej se na sebe
2. Kunta Kinte – Skládka povolena
3. Mečem Naplocho – Nepřesvědčitelným
4. Svině! – Angebot
5. Agrotóxico – Neoliberalism In Frontal Attack
6. Gerk – La Pest
7. TEST – Mundo Feróz

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button