LPRecenze

V/A Distorted – Göttingen meets Prague

Emergency Records vypustila do světa zajímavou kompilaci, zachycující divoké punkové kapely z dvojice měst. Německo reprezentuje Göttingen a místní luhy a háje Praha, nebo možná ještě přesněji Žižkov.

Českou stranu písní Ripe For A Harvest skvěle rozjíždějí Just War svým charakteristickým zmetalovaným hardcore punkem, který je v jejich provedení v současnosti uložen do kapelní hibernace. Jejich druhý song s názvem Endless Night je v podstatě středně tempový heavy metal v punkovém provedení s crustově zahuhlaným zpěvem. A je fajn. Možná škoda, že zde obsažené písně Just War nejsou nazpívány Brianem. Následují Angry Brigade se skladbou nahranou ještě v jedné ze starších inkarnací kapely s mužským zpěvem. Jejich novější podobu s ženským zpěvem reprezentuje další dvojice skladeb, které jsou po melodické stránce tím nejvýraznějším na této straně desky. Kapela tu skvěle vyvažuje divoký hardcore punkový základ písní s výrazně pateticky melodickým projevem zpěvačky. Krüger vysekávají archetypální Skandinávií omotaný d-beat se zlounsky mručícím zpěvem. Jejich zde obsažené skladby ovšem najdete ve zvukově lehce odlišném kabátě na samostatné desce.

Götingenskou stranu otevírají Dishonoured, hardcore punk se špinavě zmetalovaným zvukem a zlounsky vřeštící zpěvačkou. Z mého pohledu jsou patrně nejvýraznější záležitostí této strany. Jejich sound v mnohém evokuje kapely definující to, co dnes mnoho lidí vnímá jako německý punk. Abrupt předvádějí metalem lehce ztěžkopádnělý německý punk s drsňáckým zpěvem a především temnou náladou, odkazující na tamní osmdesátkový hardcore. To je markantní především v písních Lampedusa Calling a Blinded Inside. Třetí z německých zástupců s lehce gorovým jménem Postmortal Erection lavírují na hranici grindcore v jeho punkovém pojetí, což ne každý možná ocení.

Fanoušci místního punku by si kvůli A straně neměli tuhle desku nechat ujít a dík B straně si mohou lehce rozšířit obzory na druhou stranu pohraničních kopců, stojí to za to.

Info

Label: http://shop.emergency-rec.cz/
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Just War – Ripe For A Harvest
2. Angry Brigade – Gate Of Hell
3. Krüger – Iluze
4. Krüger – Příděly na kyslík
5. Just War – Endless Night
6. Angry Brigade – Warlords
7. Krüger – Růst produkce, růst bídy
8. Krüger – Retroverze morálky
9. Angry Brigade – Myth Destroyer
10. Dishonoured – Fucking Fuck
11. Abrupt – Unter Tage
12. Postmortal Erection – Society
13. Dishonoured – Du Nervst
14. Abrupt – Lampedusa Calling
15. Dishonoured – Blinded Inside
16. Abrupt – Customer Of Death
17. Postmortal Erection – Another Beer

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button