Rozhovory

Už mě nebavilo pořád tahat věci, když jsem dělal koncerty, komentuje vznik nového klubu Standa z Krang

Nový prostor ve Valmezu, kam chodit na písničku. To stojí v popisku nového klubu Dimenze X, který založil baskytarista Krang Standa. Otevírá už v sobotu 24. 9. 2022, a tak jsme se Standy zeptali na pár detailů.

Co tě vedlo k otevření nového klubu ve Valašském Meziříčí?

Nejedná se ani tak o klub, jak ho všichni známe. Nebude tam bar ani záchody, lidi si můžou donést svoje pití a tak dále. Nebude tam žádná otevírací doba ani program. Bude to taková klubovna s dobrým zvukem, kde se v případě koncertu sejdou kámoši a užijí si dobrý zvuk a snad hezké prostředí. Valmez se nabídl s tím, že jsem dostal k dispozici nějaké prostory, a tak jsem je využil, než to nechat chátrat. A navíc mě nebavilo pořád tahat veškeré PA a věci, když jsem dělal koncerty. (smích)

Foto: Tomáš Hennel

Jak často se bude v klubu něco dít?

Za mě spíš jen občas, když pojede nějaká kapela okolo (většinou zahraniční), tak budu mít prostor tu akci udělat. Žádné pravidelné akce nechystám, ale do budoucna to může být klidně využito i na jiné věci jako přednášky, promítačky či výstavy, k tomu všemu je místo dobře vybaveno a k dispozici.

Co bylo inspirací pro jméno, že by Želvy Ninja?

Přesně tak! Dimenze X je tajemné místo ze světa TNMT, odkud se vždy vyloupne nějaký grázl a chce zničit zemi! Myslím, že docela příhodný název pro takovou punkrock venue.

Jak dlouho probíhaly přípravy, opravy a práce?

Nápad se zrodil někde koncem roku 2021 a takže těch 8-9 měsíců jsem si s tím pomalu hrát. Tím, že mě nic netlačilo a neživí mě to, tak jsem to bral jako hobby. Kdyby se to dělalo na čas, reálně by to třeba za dva měsíce mohlo být v tom stavu, co je to teď.

Kdo všechno se na realizaci klubu podílel?

Když jsem dostal nápad něco takového udělat, sešel jsem se tam se zvukaři, lidmi z kapel a lidmi okolo osvětlení a od všech jsem si vyslechl, co od místa, jako je tohle, požadují, co by bylo fajn tam mít, jak by měl být koncipovaný prostor, a pak jsem to všechno hodil na papír a začal tvořit. Velké díky Reňovi z AC Akustika za zvuk. Majkovi, Nuzimu a Gabovi za hromady práce dovedné přímo na místě! A dost věci jsem si dělal sám.

 Otvíračka klubu bude velká akce, na jaké hvězdy hudební scény nás můžeš pozvat?

No samozřejmě na Rabies! Nejlepší český punkrock, potom tam s Krang pokřtíme naši poslední desku Make Arcade Great Again, dorazí hardcore kladiváři Hopes a s nimi mladící Hyacinth a do toho ještě místní parta Crooked Nees! Myslím, že to bude krásný večer.

Související

Back to top button