Cz/SkNovinky

Houba vydává po 12 letech nové album Ničeho nelitujem

Fanoušci ústecké kapely Houba se po letech dočkali nové řadovky. Album vyšlo po dlouhých 12 letech od poslední desky a obsahuje 10 zcela nových skladeb.

„Album jsme začali chystat už v roce 2015, z různých důvodů se nám ho podařilo ale začít nahrávat až v březnu 2018. Dlouho nám trvalo rozhodnutí, jak desku natočíme. Nakonec jsme se rozhodli pro náběry ve studiu ExAvik v Klatovech a mix a master dělal Paul Miner v Kalifornii. Jsme spokojeni, takže to bylo sice dlouhý, ale dobrý rozhodnutí,“ říká k nové desce Martíček. „Paul Miner není neznámá postava, hrál třeba v Death By Stereo a nám strašně moc pomohl. Spolupráce s ním byla naprosto profesionální. Občas jsme museli trochu počkat, protože pracoval třeba se ZebraHead nebo s Agnostic Front.“

Album Ničeho nelitujem! obsahuje 10 nových skladeb na ploše 25 minut. „To je naše cesta, kterou teď jdeme. Mám už navíc připraveny 3 další písně, takže je možný, že na příští album nebudeme čekat tak dlouho,“ dodává basák kapely.

Na textech i muzice se podílela celá kapela, výjimkou je skladba Špína & prach. Na ni si hudbu i téma textu Houba vypůjčila od britských The King Blues. „Dlouho jsme váhali, protože poslední cover jsme dělali asi před 20 lety a nedopadlo to moc dobře. Nakonec jsme ale usoudili, že to téma je natolik aktuální a původní skladba Does Anybody Care About Us? nás tak baví, že ji uděláme. Bylo to o fous, jak hudbu, tak text jsme dodělávali těsně před nahráváním, teď se to musíme naučit hrát,“ říká kytarista kapely Jirků.

Turné k novém albu začíná 20. září v pražském klubu Vagon, kde proběhne i křest, kterého se ujme zahořklý pseudoumělec TMBK. Každý z 15 koncertů bude mít jiné hosty: „Chceme, aby každá akce byla jiná. Více akcí s námi jedou třeba Nežfaleš, brněnští Honem nebo uličníci Louty. Tři akce hrajeme společně s americkými Foxy,“ doplňuje Martíček.

Nová deska vyšla 1. září 2019 u Papagájův Hlasatel Records, objednávat můžete přes e-shop kapely na 12“ vinylu a digipack CD, k poslechu je na Spotify, Apple Music, Supraphonline atd.

[youtube id=“vLwkXsYxKRE“ width=“620″ height=“360″]

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button