LPRecenze

Urban Savage – Let Thunder Roar

Z jihošvédského Malmö přicházejí Urban Savage, jedno z čerstvých jmen tamní velké a pestré scény, které jsem objevil dík této desce dorazivší na recenzi. A nutno podotknout, že to byl potěšující objev.

V potemněle vyhlížejícím obalu se ukrývá vinyl s desítkou písní, jedoucích ve středním tempu a operujících v převážné většině se street punk / Oi! stavbou melodiky i celkové nálady. Tu umocňují i výrazně politickou textovou složkou a spoustou hardcore punkových rifů. To vše může zkrátka a dobře evokovat klasiky typu Blitz, The Samples či Red Alert, stejně jako pomalejší kousky od Negative Approach a případně k identickým kořenům odkazující současné portlandské hitmakery Criminal Damage. Je to kupředu se hrnoucí punk s Oi! podtextem, který se zároveň nepotřebuje zahnízdit ve skinheadských klišé. Drsňácký zpěv i hymnické sborové podkresy jsou v zásadě tím hlavním, co tu ono Oi! okamžitě evokuje, a zároveň jsou spolu s kytarovými nápady hlavní zbraní kapely. LP Urban Savage, to je zkrátka a dobře dávka naštvaného punku, do značné míry poháněného vztekem z toho, čeho se dobrala současná západní společnost. Skladby jako úvodní Thieving Bastards nebo po ní následující Minimum Wage/Maximum Slave hovoří celkem jasně už svými názvy a tak nějak oživují rozzlobenou politickou lyriku klasických záležitostí žánru. Sborové halekačky dávají nahrávce tu správnou Oi! punkovou náladu, ideální k zatětí pěsti a skandování spolu s kapelou, stejně jako výrazná zkreslená basa dodává celku tvrdost.

Jako zajímavost může působit, že některé z tváří členů kapely nepřipadají známé náhodou, Peter a Linus souběžně působí v populárním hardcore punku Harda Tider a Ruben hraje zároveň i ve Svart Städhjälp. Stejně jako informace o tom, že celá nahrávka vznikla ve zkušebně raw d-beatových Infernöh. Urban Savage mají rovněž píseň na zatím nejaktuálnějším díle kompilační série Turist I Tillvaron a v přípravě je nové EP. Mám rád švédský Oi! a Urban Savage zvlášť.

Info

Label: urbansavage.bandcamp.com
Rok vydání: 2014

Tracklist

  1. Thieving Bastards
  2. Minimum Wage – Maximum Slave
  3. When The Day Comes
  4. Those Who Go And Those Who Stay
  5. Wolves
  6. Wasted Time
  7. I Got Nothing To Say
  8. No Cure For A Sick Society
  9. Fight To Win Fight To Lose
  10. Let Thunder Roar

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button