EPRecenze

Urban Savage – 4 Song E.P.

Po slibném albu je čtveřice Urban Savage z jihošvédského Malmö zpět s novou nahrávkou, tentokrát v podobě sedmi palcového EP, obsahujícího čtyři skladby.

Kapela, sama sebe s nadhledem definující jako hardcorepunkoirocknroll, tu servíruje další dávku svého, dalo by se říci, neskinheadského Oi! či streetpunku. Hymnické skladby s tvrďáckým pojetím zpěvu a spoustou hulákacích sborů ve své zásadě rezonují především klasické Oi! punkové vlivy, ale někde podprahově i odkazy na rané hardcore punkové záležitosti. Ostatně v tom všem nahrávka navazuje na předchozí album.

urban savage

Jednoznačným hitem desky je úvodní vypalovačka Cop Riot, navztekaný frustrovaný punk, znějící jako mix 4 Skins a Necros. Následující skladby reflektují spíše melodičtější, street punkové Já kapely, z nichž pro mě asi výrazněji vyznívá závěrečná The End, koketující s poněkud non skinheadskou apokalyptickou tématikou, vlastně i to je možná důvod, proč je mi asi bližší než jinak skvěle napsaná melodická Nothing’s Ever Given s parádním, ke sborovému vyřvávání předurčeným, popěvkem. Tohle je moderní Oi! punk jak z partesu.

Urban Savage jsou kapelou, která ač v jádru produkuje model punku do značné míry spojený s jeho skinheadským křídlem, může oslovit i mnohem širší spektrum punks.


Info

Label: urbansavage.bandcamp.com
Rok vydání: 2015

Tracklist

  1. Cop Riot
  2. In Those Nights
  3. Nothing’s Ever Given
  4. The End

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button