úhel pohledu

ÚHEL POHLEDU: Psi na koncertech a festivalech

Návštěva letních open air akcí mě přivádí k dalšímu tématu Úhlu pohledu – psi na koncertech a festivalech. Otázka zní – jak se tváříte na vodění nejlepších přátel člověka za kulturou? Vzali byste někdy svého čtyřnohého kámoše na koncert, nebo jste naopak pro úplný zákaz?

 

Bart (Staré Pušky)

Myslím, že by se psi na fesťáky vodit kvůli hluku a zázemí neměli, a do klubů už vůbec ne. Chápu sice, že ne každý si může zařídit hlídání, ale člověk, který si domácího mazlíčka pořizuje, musí počítat s následky.

Bart - Staré Pušky

Gegen (The Rocket DogzThe Moonshine Howlers)

Já bych se zeptal toho psa, jestli tam chce. Nevim, co z toho má. Jestli neposlouchá Suicidal Tendecies a radši doma válí šunky, tak ať radši válí… Jinak je mi to u prdele do tý doby, než mi ukousne hlavu… Z toho bych byl smutný… asi.

Gegen Rocket Dogz

Moucha (Nežfaleš)

NE! NIKDY! V ŽÁDNYM PŘÍPADĚ! Těžko si můžu představit větší zhovadilost, než tahat psy na koncerty nebo festivaly. I podprůměrně inteligentnímu člověku musí dojít, že pro psa je návštěva takový akce víc než nepříjemná. Pro mě osobně se tohle rovná týrání. Doma ho okřikneš, když zaštěká, protože tě to sere. Jak asi musí srát psa hluk z beden? A nejde jen o hluk. Může bejt ve stresu i ze všech těch lidí kolem. Není pak divu, že někoho kousne. Takže respekt všem pořadatelům, kteří striktně zakazují vstup se psy. Velkej, malej, hodnej, zlej, hluchej, starej, společenskej… prostě NE!

Moucha - Nežfaleš

Pavel (Papagájův Hlasatel Records)

Psa nemám a kočce by se to nelíbilo, protože je punkerka a má na věci svůj názor. Vodění psů je zhovadilost hodná nádražních punkerů. Umím si představit psa na koncertu v nějaké výjimečné situaci, třeba slepeckého psa nebo tak něco, ale to je asi spíš statistická odchylka.

Pavel - PHR

Rudee (Degradace)

Ne! Nikdy bych psa nevzal na žádný koncert! Nic mě nedokáže nasrat víc, než když vidím někoho, jak je se svým psem na nějaké akci. A ještě „nejlépe“ když je to v uzavřeném klubu, kde je muzika nahlas i pro člověka, natož pak pro psa. Rve mi to srdce, když pak vidím, jak zmateně pobíhají a hledají své majitele, kteří na ně serou a leží někde ožralí… Takže asi jsem pro úplný zákaz psů.

Rudee - Degradace

Skleník (SPS)

Psa jsem nikdy neměl, ale dovedu si představit, jak asi během hudební produkce trpí. Pokud ho někdo vezme za kulturou třeba do Zoo, tak to pro něj bude jistě větší společenský zážitek. Zákaz na festivalech bych vyloženě nedával, myslím, že každej, kdo má rozum, tam psa brát nebude. Na druhou stranu si pamatuju, jak kdysi vozil Xavi Baumaxa svého Parťáka, kterej vochcal celej areál, během hraní chodil po pódiu, někdy se tam „na pohodu“ natáhl a vyloženě si to užíval. No prostě blbost brát psa na festival.

Skleník - SPS

Sveťo (Slobodná Európa)

Ja som nasu Matildu raz zobral na fest a bola s toho dost vyplasena, tak ju odvtedy uz na festy nenosim. A co sa tyka toho zakazu – ja som zasadne proti zakazom – aj tym „rozumnym“, lebo aj tie nam kusok po kusku beru z nasej slobody.

Sveťo - Slobodná Európa

Štěpán (N.V.Ú., Butterfly Killers)

No, vidím to po zkušenostech pořadatele spíš ne. Bezprizorní vystresovaní psi, kteří pak po někom vyjedou, a ten si odveze nechtěnou památku, nic moc. Často dehydrovaní a…, no, myslím, že písci na fesťáky nepatří.

Štěpán - NVÚ

Vinca (Pipes and Pints)

Osobně máme doma dvě kočky, které bych na fesťák asi nevzal, ale psa možná ano. To záleží na spoustě aspektů. Myslím, že vodění psů za kulturou není nic špatného, pokud se chová, jak má. Jediné, co mi vadí, je to, že spousty psů musí stát se svými pánečky u beden a nemají možnost zacpat si uši. A potom je spousty agresivních psů nedůsledných majitelů, a to taky není fajn. Takže je to tak půl na půl.

Vinca - Pipes and Pints

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button