úhel pohledu

ÚHEL POHLEDU: Faith No More – Rock for People – Trutnov

Po zrušení koncertu Faith No More na Rock for People obeslal Open Air Festival Trutnov média tiskovkou, ve které stálo, že nabízí Faith No More náhradní vystoupení na jejich festivalu. Jak se na takové oznámení tváříte?

Apačka (magazín Full Moon, pořadatel koncertů k.y.e.o.)
Samozřejmě první věc, která člověka napadne, je srovnání se Sázavou, která se po smrti Michaela Jacksona svezla na tom, že ho údajně chtěli napřesrok pozvat, ale „už to bohužel nestihnou“. Jenže zatímco na Sázavě nikdy nic pořádného nehrálo, nehraje a zřejmě ani hrát nebude, ať už jejich dlouhodobě trapné a neprofesionální PR říká cokoliv, Trutnov tyhle možnosti, zkušenosti a historii vystupujících má. Nechci tenhle hipízácký open-air obhajovat, Martin Věchet je magor sui generis a jestli o tom skutečně jednají, na bouchnutí šampaňského je ještě sakra brzo. Jen upozorňuju na fakt, že konkurenční boj mezi festivaly existuje, kapely jdou VŽDYCKY po lepších nabídkách (a Trutnov se ve finančních možnostech nemůže rovnat RFP) a nepřekvapilo by mě, kdyby o FNM přemýšleli už v době, kdy management kapely nabídku do Evropy posílal. Ostatně Patton tam měl hrát v roce 2007 s Peeping Tom, ale tehdy zrušil celé evropské turné (= nešlo o diletantismus pořadatele), vystoupení FNM v roce 1997, ze kterých tradice festivalu žije dodnes, netřeba zmiňovat. Chápu pohoršení, které aktuální tiskovka vyvolala, a nemuseli ji psát. Pokud ale nápad dotáhnou do konce, nechť je smetánka celá jejich.

Gegen (The Rocket DogzThe Moonshine Howlers)
Trutnov tím rozhodně nechce „podpořit“ Rock For People, ba naopak využít situace ve svůj prospěch… Dle mýho by náhradní koncert Faith No More (budou-li ovšem chtít) měli spíš udělat sami organizátoři festivalu RFP… nezasáhne-li to nějak do jejich finančních dispozicí.

Honza (The Chancers)
Vzledem ke všem okolnostem a situaci, ve které tiskovka přišla (Rock for People ještě ani nebyl u konce), velmi kysele. Těžko se mi pro to hledá jiné slovo než hyenismus.

Jany (ex-Kaktus)
Táto kapela okolo mňa preletela a ja som ju zachytil len podla názvu, nikdy som sa o ňu nezaújmal… tympádom sa tvárim tak ako keď pozerám na umenie, ktorému nerozumiem … ale pozrem si ju na youtube, že čo to je. :-)

Jirkam (DIY radio StreetCulture)
Celé to prohlášení a všechno to moralizování v textu je takové rockově vlasaté a fousaté. Je v něm cítit pachuť starých časů, které se už nikdy nevrátí a zatrpklost nad tím, že progres festivalů v jiných místech ČR a SR je rychlejší a popularita i uznání větší. Myslím, spíš doufám, že celý text byl psán pod vlivem whiskey, kterou hradecké bílé tváře útočí na trutnovské indiány a že tahle trapná kocovina bude v srpnu už úplně pryč, protože by byla škoda, kdyby na Anti-Flag, ve slunečném a bezvětrném počasí, spadlo špatně připevněné týpí. A Faith No More? Jejich skalp už rockeři mají, ne? Tak co ty „plastici“ blbnou…

Maggie (The Maggie’s Marshmallows)
Takhle velká kapela si nejspíš neplánuje koncerty měsíc dopředu. Myslím, že je nepravděpodobný, že by tam skutečně zahráli. Vyjádření Trutnova k RFP a celé té záležitosti je vtipný.

Matěj Pína (Kung-Fu Girlz)
Moc nevidim do toho, za jakejch podmínek to faith no more na rfp zrušili. Z informací, po kterých jsem nějak nepátral a který se ke mě dostaly, tam nevystoupili proto, že tam pršelo a nebylo tam tolik lidí, kolik si asi mysleli. To, že Trutnov takovouhle tiskovku vydal, ještě neznamená, že tam budou vážně vystupovat. Kdyby vystupovali na jinym festivalu, aspoň by to dost potěšilo diváky, který kvůli nim zmokli na RFP. Na tom, že by měli zahrát u nás, akorát na jiný akci, nevidim moc žádnej problém. Další věc je teda to, do jaký míry je to fair play, když rfp musel 3x evakuovat areál, hroutily se jim stage a byl tam šílenej chaos a v tý době vydal Trutnov tu tiskovku. Hraní na jiný akci by nevadilo, ale vydaní tiskovky nebylo vůbec dobře načasovaný.

Pavel (Papagájův Hlasatel Records)
Perfektní reklama pro festival, která proběhla všema médiama zadarmo! Skvělá píár práce. Nepřísluší mi nějak pitvat se v Trutnov open air, ale nemyslím si, že by měli prachy na to regulérně si ji zaplatit. Nic jinýho bych za tím nehledal, je to prostě klasická vychcanost, pardón píár.

Skleník (SPS)
Těžko říci. S pořadateli trutnovského Open Air Festivalu máme dobré vztahy, nechci se příliš vyjadřovat, jestli to byl záměr nebo né, jak si udělat reklamu na festival. Samozřejmě je nesmysl, že by Faith No More takhle narychlo nabídku přijali (nevím, kdo by to zaplatil, aby přiletěli jen na jediný koncert). Spíš bych to viděl reálnější, kdyby se management Faith No More dohodl třeba v budoucích letech s pořadateli Rock For People na nějakém halovém koncertě. Tedy pokud jejich turné nebudou jen příležitostné.

Sveťo (Slobodná Európa)
Toto ide úplne mimo mňa a je mi to jedno…

Vinca (Pipes and Pints)
Co k tomu říct. Letošního ročníku Rock For People je mi velice líto! Fandím jim, ale lepila se jim smůla na paty, jak to šlo. Chápu naštvané fanoušky, co přijeli jen na Faith No More, zaplatili za vstupné a kapelu neviděli. Na druhou stranu se ale nedalo nic jiného dělat. Kapela vystoupit chtěla, byla připravená, ale počasí, které zkrátka nemůže nikdo ovlivnit, nadělalo své. A na tiskovku se tvářím tak, že nemá nic společného s RFP. Pokud by ale byl vstup pro návštěvníky RFP zdarma, bylo by to velké gesto…

Vojta (Burning StepsTales Of Error)
Tohle PR mi přijde především naprosto nesmyslný. Nechápu, koho by mohla na festival přitáhnout informace, že se jeho organizátoři neúspěšně pokusili někoho zabookovat. To samo o sobě je dost vtipný. A navíc se samozřejmě jedná o hroznej hyenismus, těžení z cizího neštěstí. Kdo byl na RFP, tak ví kór o čem mluvím.

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button