CDRecenze

Twisted Rod – Bring It On Home!

Pokud se člověk žijící v Česku zamiluje do rockabilly, bohužel zjistí, že kapel tohoto žánru u nás vlastně ani moc není. Kvantita je ale přece věc zbytečná, ve srovnání s opravdovou kvalitou, a že „práce kvapná málo platná“ snad ani nemusím dodávat. Vezměme si třeba takových pět let. Za pět let se stane skutečně mnoho. Například Twisted Rod vydali debut.

Twisted Rod snad ani nemusím představovat, tohle našlápnutý trio už má něco odehráno. Svůj sound vyladili do klasických amerických padesátek, navíc přidali pořádnej motor na úkor brzd, což tvoří jízdu, jaká rozjásá snad každou párty. Pokud se nebojíte, že si sjedete gumy, a nemáte v pekelný pátek 6. 6. co na práci, tak alou na Sedmičku, kde se bude za doprovodu Maggie’s Marshmallows křtít tento skvost.

[youtube id=“PV9STRELSx4″ width=“620″ height=“360″]

Desku otevírá vesele a energicky pojatý hit nazvaný Twisted Rod, který se hned při prvním poslechu vrývá do paměti a stává se tak asi mojí nejposlouchanější písní z celého alba. Po prudkém startu ale přichází zpomalení a následující píseň I Love You My Way. A pokračuje se dále, Down the Line a I Dig Rock. Pomalejší tempo, ale pohodová nálada a chytlavé refrény znovu chytají na parádně rozjetou vlnu, která přechází ve vlnu taneční s pátou písní Eight Day a Week I’m Rockin‘. Deska přeskakuje na těchto třech vlnách a některé písně začínají lehce splývat, jen pár se suverénně dere nad ostatní. V závěru přichází prudká změna při Tijuana 45, která naprosto vybočuje snad ze všeho, čím tato deska je. Naprostým vrcholem alba je pro mě ale na harmonice postavená Ridin Down the Higway a po ní závěrečná When I Watch You.

Album jako celek vyzařuje neuvěřitelnou energií, pohodou a dobrou náladou, takže by se dalo shrnout do tří slov: léto, párty, rocknroll. A to je teprve nahrávka, to pravé přijde naživo! Co se týče obalu, ten je spíše jednoduchý, ale přesto okouzlující, vždyť v jednoduchosti je krása, a kdo by se na muzikanty nepodíval. Jedinou nevýhodou je dnes již typická absence textů, což může být pro posluchače méně znalého angličtiny i trochu problém. Jinak ale po všech stránkách skvělá nahrávka, která se hned tak neomrzí.

Info

Label: Rhytm Bomb Records

Rok vydání: 2014

Odkaz: facebook.com/pages/Twisted-Rod

Tracklist

1. Twisted rod
2. I love you my way
3. Down the line
4. I dig rock
5. Eight Days a Week I‘ m Rockin‘
6. Stutterin‘ Cindy
7. Tommy Gun
8. Cats in the night
9. You’ve done me wrong
10. Please give me something
11. I won’t change
12. Wild Wild Lover
13. Tijuana 45
14. Ridin down the higway
15. When I watch you

Související

Back to top button