LPRecenze

Turbowolf – The Free Life

Žádnej Lacoste. Ten krokodýl na obalu je jiná odrůda. A ta sklenička, to taky úplně nebude Martini. Možná tak Novičok. Turbo…Wolf. Tak jsou teda zpátky a to přece nemůže být náhoda. Že by zas někdo rozjel program MK Ultra a tentokrát ho vedl z Bristolu? Tak se seznamte s The Free Life – čeká vás věda, laciná magie a všechno mezi tím.

Turbowolf se poznají od prvního tónu. Jejich současný výsledný sound byl už na předcházející desce Two Hands dotažen k dokonalosti, a tak není potřeba velké změny, jen tu a tam šperkovat. Třeba jako nejpodivnější možný piano efekt v prvním songu No No No. Hra na riffy opět vychází a každý song potvrzuje pozici Turbowolf na absolutní špičce alternativní rockové scény. Všechny ty fuzzy, distortiony, prapodivná sóla nesóla, ten mix space rocku s tím nejdivočejším punkem je okouzlující. Joe Talbot z IdlesCapital X přicmrndává stejně dobře jako Seb z Death From Above v Cheap Magic.

[youtube id=“EILYekUtkos“ width=“620″ height=“360″]

Sebastianův hlasový projev miluju a právě i díky němu je Cheap Magic jeden z nejlepších songů na albu The Free Life. A Turbowolf hosty rozhodně nešetřili, v našlápnuté anarchii Very Bad se mihne zpěvačka Vodun Chantal Brown, v singlovce Domino zas Mike Kerr z Royal Blood. Takže si asi umíte udělat obrázek o tom, jak ceněná kapela Turbowolf jsou. A to, že rostou, ukazuje i to, že zatímco naposledy u nás zahráli na strahovské Sedmičce (report), 29. března letošního roku zahrají v několikanásobně větším prostoru pražského Lucerna Music Baru. Jen aby tam nepraskla koule ze zrcátek za zvuků monstrózního tracku Blackhole. Hives, co vyměnili fraky za protichemické obleky.

[youtube id=“pFAjEpBXJm4″ width=“620″ height=“360″]

A co teprve titulní song Free Life? Masivní zkreslená předehra, dlouhá jak tejden, a pak peklo s refrénem, co nedostanete z hlavy. A ta mezihra… tohle vám jako přijde normální? A slyšel jsem vůbec letos lepší písničku? Turbowolf si dávají s alby vždycky pěkně na čas, ale výsledek je pak vypiplaný do sebemenšího detailu. I na The Free Life je najdete na přijatelném rozhraní naprosté divnosti a prdel nakopávajícího rock’n’rollu, což berte jako maximální možné doporučení. Tak ahoj, zkouříme se před Lucernou!

Info

Label: So Recordings
Rok vydání: 2018

Tracklist

01. No No No
02. Capital X
03. Cheap Magic
04. Very Bad
05. Halfsecret
06. Domino
07. Last Three Clues
08. Up And Atom
09. Blackhole
10. The Free Life
11. Concluder

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button