CDRecenze

Travis Barker – Give the Drummer Some

Travis Barker – tohle jméno se nese napříč žánry už hezkých pár let. Frajer, co bubnoval v kapelách od Aquabats přes Blink-182 po Transplants. Šílenec s charakteristickym stylem, co přežil letecké neštěstí, založil značku Famous Stars And Straps a má vlastní edici paliček Zildjian. Podílel se na deskách Pink nebo Black Eyed Peas a to, že tíhne k hiphopu, se vědělo už dlouho, ale od jeho sólové desky jsem přeci jen čekal něco jiného…

Barker si na svou desku přizval spoustu hvězd. A tím myslím opravdu SPOUSTU a opravdu HVĚZD. Snoop Dogg, Slash, Cypress Hill nebo Busta Rhymes jsou přeci jen nadžánrová jména známá široko daleko. Deska má šestnáct songů, z nichž ale valná většina za moc nestojí. Škoda. Travis sliboval parádní mix punkrocku, hiphopu a dalších žánrů, ale moje představy se od těch jeho asi dost liší.

Nemá moc cenu se o každé písničce rozepisovat zvlášť, jelikož jsou si za prvé dost podobné a za druhé asi nikdy nenalezneš odvahu si celou desku pustit.

Vcelku očekávaně volím jako nejlepší song alba písničku Saturday Night, skvělé latino s Transplants a Slashem. Uskupení v čele s Timem Armstrongem se vytasilo s parádním songem, možná jedním z nejlepších, co kdy vyplodilo. Je mi ale líto toho, že Slashova kytara je v hudbě dost utopená a zní spíš jak podmaz od Santany. I tak je to ale největší pozitivum, co deska nabízí.

[youtube id=“L1_WWaHir7w“ width=“620″ height=“360″]

Další vkusný song vznikl kolaborací se Snoop Doggem, a to s názvem Knockin‘. Písničku oživuje v refrénech zpěvačka Devin Star Tailes. Poslouchatelný je i song Just Chill s Beanie Sigelem a Beat Goes On se Cypress Hill. Ke konci desky pak vyčnívá song On My Own zpívaný zpěvákem Slipknot.

No co k tomu dodat? Punkrocker udělal absolutně nepunkovou desku. V rámci kompletní hudební scény zajímavé album, v rámci punkrocku asi jen významná novým songem od Transplants. Žádný zázrak to není – dávám plus za obal, ale deska je povinnost asi jen pro opravdu nekritické fanoušky Travise Barkera.

 

Info

Rok vydání: 2011

Label: Interscope

 

Tracklist

1. „Can a Drummer Get Some?“ (featuring Lil Wayne, Rick Ross, Swizz Beatz & Game)

2. „If U Want To“ (featuring Pharrell Williams & Lupe Fiasco)

3. „Carry It“ (featuring RZA, Raekwon & Tom Morello)

4. „Knockin“ (featuring Snoop Dogg, Ludacris, E-40 & Dev)

5. „Jump Down“ (featuring The Cool Kids)

6. „Devil’s Got a Hold of Me“ (featuring Slaughterhouse)

7. „Let’s Go“ (featuring Yelawolf, Twista, Busta Rhymes & Lil Jon)

8. „Saturday Night“ (featuring The Transplants & Slash)

9. „Cool Head“ (featuring Kid Cudi)

10. „Raw Shit“ (featuring Tech N9ne & Bun B)

11. „Just Chill“ (featuring Beanie Sigel, Bun B & Kobe)

12. „Beat Goes On“ (featuring Cypress Hill)

13. „On My Own“ (featuring Corey Taylor)

14. „Don’t Fuck With Me“ (featuring Paul Wall, Jay Rock & Kurupt)

15. „City of Dreams“ (featuring Clipse & Kobe)

16. „Misfits“ (featuring Steve Aoki)

 

 

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button