LPRecenze

TOMORROW’S HELL / TUMMO – Split LP

Jedna z místních desek, na kterou jsem byl vážně zvědav a v podstatě se na ní i těšil. Tomorrow’s Hell mě navnadili na split EP s March Of The Hordes a totéž se podařilo i Tummo jejich písní na brněnské kompilaci. Navíc celé album fakt pěkně vypadá, jen škoda, že obal není rozevírací, ačkoliv podle vzhledu vnitřního přebalu bych si tipnul, že původní grafický koncept s tím zřejmě počítal.

Tomorrow’s Hell předvádějí parádně nahraný a d-beatem kupředu hnaný temný hardcore s nezaměnitelnou inspirací ve skandinávských kapelách typu Warcollapse. Je v módě takto pojatou muziku házet do škatulky crust, které se snažím úmyslně vyhýbat vzhledem k tomu, že se mi na ni podařilo vypěstovat jistou formu alergie. Bohužel podobně jako na předchozím split EP písničky vyznívají trochu tuctově a mám problém v nich najít něco, co by mě vyloženě strhlo. Je to škoda, ale také je to možná pouze tím, že osobně jsem až příliš fixován na motorheadovsko/rocknrollové odrhovačky s jejich přímočarou chytlavostí, které se mi zde trochu nedostává.

Tummo jsou super sludgecore s přimíchanou špetkou death metalu a především parádní porcí výrazných kytarových rifů. Úvodní Roots Of Evil je jízda, která mě dostala prvním poslechem a totéž lze říci i o druhé Cage With No Bars. Tummo mají všechno, co ke stylu, který produkují, náleží. Počínaje nápady, skrze bezvadný zvuk až po fůru energie a k tomu i náležitou dávku negativní nálady, je tu vše v míře vrchovaté. Bohužel dodnes se mi nedostala do rukou jejich první deska, ale pokud je takhle dobrá, sakra stojí za to. Ta část mého já, která si libuje ve věcech jako Black Tusk, 16 nebo EyeHateGod si na Tummo vážně ujela.

Podtrženo sečteno, pro mě osobně jsou zde v pomyslném srovnání nezpochybnitelnými vítězi Tummo, ale tahle deska je parádní i jako celek a rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co se na českém vinylovém trhu objevilo v letošním roce a to jak muzikálně, tak i po stránce vizuální.

Info

Label: wakingthedead.cz

Rok vydání: 2013

Tracklist

  1. Tomorrow’s Hell – Burial Ground
  2. Tomorrow’s Hell – Revenge
  3. Tomorrow’s Hell – …
  4. Tomorrow’s Hell – Sorrow
  5. Tummo – Roots Of Evil
  6. Tummo – Cage With No Bars
  7. Tummo – Nothing To Nothing

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button