EPRecenze

Tommy Trump – Vancouver / Edmonton

Žižkov je nejryzejší Praha. Původní periferie Nového Města zůstala svým charakterem periférií, i když se za ta léta přesunula doprostřed metropole. Na každé ulici minimálně pět barů, kabaret a zapadlá hospůdka. Z jedné strany Bajkonur, z druhé mauzoleum. Tahle čtvrť plodí a přitahuje vyvrhely a bohémy, a tak zde zakořenil i frontman frýdeckomísteckých Black And Blue, který si říká Tommy Trump. Do Prahy to vzal tak trochu oklikou – přes Kanadu. A právě do svého kanadského období se Tommy Trump vrací dvojicí songů na debutovém sedmipalci.

Už z názvů songů Edmonton a Vancouver je patrná fascinace městem. Mám rád, když jsou v písničkách odkazy na konkrétní věci a to, že se vztahují k nějaké lokalitě, mě baví ještě víc. Zvuk desky je příjemně opotřebovaný, šumící, autenticky sklepní. Písnička Vancouver je pomalá a melodická, přesto ale dostatečně hrubá a frackovitá. Tommyho kocovinový projev dodává celé nahrávce punc opravdovosti a zamezuje tak tomu, aby lovesong, kterým Vancouver bezesporu je, nesklouzl do patetické slátaniny. Vlastně je to vynikající písnička. Edmonton na druhé straně je o něco rychlejší, a pokud byla tématem Vancouveru láska, Edmonton je o poflakování a touhách po skutečném životě. Zde skvělá basa poněkud přebíjí vše ostatní, ale jednoduchý refrén zaručeně utkví v paměti. Co se týče textů, musím ocenit jejich propracovanost, jelikož Tommy Trump nepoužívá nadbytečná slova, aby už byl co nejdřív zase v refrénu. Vancouver ale svou atmosférou mnohonásobně převyšuje Edmonton.

[youtube id=“jInwfhac4Sc“ width=“620″ height=“360″]

Deska je dělaná na míru vinylovým fetišistům. Posuďte sami: do prodeje jde jen deset kousků na průhledném vinylu, každý podepsaný vlastní krví a opatřen jedním z deseti písmen jména Tommy Trump. Takže pokud si nevytáhnete zrovna eMko nebo Téčko, máte o pořadí svého exempláře jasno. K tomu přidejte ručně psaný lyric sheet a unikátní je i možnost si desku opařit: musíte dražit na ebay.com nebo aukro.cz. Jediné, co mi u nosiče chybí, je download kód.

Sedmička „toho kluka, co rapoval s Rancid“ je povedená téměř po všech stránkách. Vizuál a nápady s tím spojené oslní hned na prvním rande s touhle deskou. Je z ní cítit radost z tvorby a chuť udělat něco speciálního. I když oba songy určitě nejsou na první poslech, především Vancouver se umí dostat pod kůži o to víc s přicházející zimou. Tommy Trump momentálně pracuje na nových písničkách a já bych hrozně rád slyšel, jak by atmosféra tohohle EP fungovala s českými texty. Věřím, že na jedničku.

Info

Label: DIY
Link: bandzone.cz/tommytrump
Rok vydání: 2015

Tracklist

01. Vancouver
02. Edmonton

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button